Abdullah Sevim: Asgari Ücret 2 bin 400 Lira Olabilir

616
Jpeg

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Sevim, ülkenin faiz sarmalında olduğunu, bu olmasa asgari ücretin 2 bin 400 lira olabileceğini söyledi.

Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanlığı’nın Geleneksel İftar Programı Sofia Çengelköy’de gerçekleştirildi. Programa Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri Yılmaz Bayat, Ahmet Yüzbaşıoğlu, İbrahim Veli, Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Erol Belen, mahalle muhtarları ve çok sayıda Üsküdarlı katıldı.

Gürlü: Saadet Partisi Siyasetin Parlayan Yıldızı

İftar programında Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü bir konuşma gerçekleştirdi. Sözlerine Ramazan Ayının ve İstanbul’un Fethi’ni anarak başlayan Gürlü, Ayasofya’nın yeniden cami olarak ibadete açılması gerektiğini söyledi.

Saadet Partisi’nin güç kazanmasının ülkenin güç kazanması olduğunu da söyleyen Başkan Gürlü, “Saadet Partisi, bu yeni dönemde Türk Siyasetinin yükselen değeri ve parlayan yıldızı konumundadır. Bu yeni dönemde gözler de dikkatler de bizim üzerimizdedir. Artık rüzgar bizimle birlikte esmektedir. Yolumuz açık, geleceğimiz aydınlıktır. Saadet Partisi artık her geçen gün gücüne güç katacak, ivmesini arttıracaktır. Saadet Partisi’nin güç kazanması da ülkemizin güç kazanması demektir. Kavgadan, gürültüden, kamplaşmadan, kutuplaşmadan bıkan, yorulan insanlarımızın huzur bulması demektir. Ülkemizde boş söylemlerin, hamasi nutukların değil; bilgi, beceri ve tecrübenin kazanması demektir” şeklinde konuştu.

Sevim: Asgari Ücret 2 Bin 400 Lira Olabilir

Gürlü’den sonra ise kürsüye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Sevim geldi. Sevim, Türkiye’de gelir dağılımda ciddi bir adaletsizlik olduğunun altını çizerek asgari ücretin bu yüzden 1.400 lira olduğunu söyledi.

Türkiye’nin faiz sarmalında olduğunu da belirten Genel Başkan Yardımcısı Sevim, faize kaynak aktarılmak zorunda kalınmasa asgari ücretin 2 bin 400 lira olabileceğini belirtti.