Yetkililer Lütfen Şileyi Ciddiye Alın…

276
????????????????????????????????????

İyi Parti Şile İlçe Başkanı Kahraman Koç , Belediye Meclis üyesi ve partililer Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi Müdürünü protesto ederek, okul önünde basın açıklamasında bulundu.

Açıklamayı Belediye Meclis üyesi Hüseyin Özgür yaptı. Özgür açıklamasında ;

İlçemizin gözbebeği. Türkiye Cumhuriyetini yönetecek kadroların yetiştiği eğitim kalesi.

Fen liselerine girmek gerçekten çok zor. Sadece en başarılı olanlar bu okulda okuyabilir. Peki bu okullarda ders veren öğretmenler? Bu çocukların tüm dertleri ile ilgilenecek müdür?

Üzülerek söylemek istiyorum ilçemize son dönemde gelen ilçe milli eğitim müdürleri ve onların getirdiği kadrolar çocuk yetiştirme ile kabak yetiştirmeyi aynı görüyor…

İlçe Milli Eğitim müdürleri bir sendikanın müridi gibi çalışıyor. Eğitim camiasında bir bölgeyi yönetmeden Şileye yollanıp müdür yapılıyor. İktidar partisinin en büyük hatasıdır liyakatsiz yöneticiler.

Bilgi beceri sorun çözme kabiliyeti olmayan yöneticiler baskı ve zulüm ile öğrencilerimizin psikolojisini bozuyor. Bu okuldan öğrenciler ayrılmak istiyor. Zeki Türk gençliği ile dalga geçiliyor.

Dün ay yıldızlı formayı giyip bayrağımızı en yüksekte dalgalandıran A Milli Voleybol takımımızın şort boyunu eleştiren zihniyet ile Şile Vasıf Topçu Fen Lisesinin Müdürü aynıdır. Hatta o müdürü koruyan ilçe milli eğitim müdürü de aynı zihniyettir.

Siz ahlak ile etek boyunu eşleştireceğinize;

Doğru, dürüst, vicdanlı çocuklar nasıl yetiştirilir?

Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılâplarına bağlı ilime ve bilime saygılı gençler yetiştirin. Biz ilçemizde artık bu rezil düşünceyi istemiyoruz.

Yetkililer lütfen Şileyi ciddiye alın…

Bu basın açıklaması ile ilgili bilgi aldığım Şile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ;olay duyulur duyulmaz biz İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden Maarif müfettişi istedik.Bu konu ile ilgili süreç devam etmektedir.Çok yakın zamanda inceleme sonuçlanacaktır.Bu olayla ilgili gereken yapılacaktır denildi.