YARGIDAN MEHMET ÖZDİL’E RET

0
52

25 Mart’taki kongreye hazırlanan Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda adaylar arasındaki yarış hız kazanırken; mevcut başkan tarafından rakibi Mustafa Birol Kalyoncu aleyhine hakaret ve iftira iddiasıyla verilen şikayet dilekçesini Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Kavuşturmaya Yer Olmadığına Dair Karar’la ret etti.

Ümraniye Esnaf Odası Başkanı tarafından; çalışmaları ve projeleriyle her geçen gün esnaftan daha çok destek ve ilgi toplayan rakibi Mustafa Birol Kalyoncu’nun basın toplantısında sesli, yazılı ve görüntülü bir ileti ile kendisine iftira ve hakaret ettiği suçlamasıyla verdiği şikayet dilekçesi Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Karar’la ret edildi. Karar sonrası kısa bir değerlendirme yapan Başkan Adayı Kalyoncu, “Yüce Türk adaleti her zaman en doğru kararları eninde sonunda verir ve hiç bir gerçek gizli saklı kalmaz ortaya çıkar. Biz, esnaflık geleneği ve kültürüne göre yetiştik. Esnafımızın geleceği adına kavga, gürültü tartışma ve atışmalarla değil plan ve projelerimizle gündeme gelmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Şikayet dilekçesinde; Kalyoncu’nun basın toplantısında müvekkilin 9 milyon TL’lik bütçeyi sıfıra indirdiği ve müvekkilin azgın olduğu, müvekkilin müfettişleri gece kulübünde ağırladığı ve bu şekilde müfettişleri engelleyerek suç işlediği, müvekkilin devamlı gece kulüplerinde olduğu ve odanın parasını gece kulüplerinde yediği, esnaf odasının üçüncü katını garsoniyer olarak kullandığına dair iftira ve hakaret ettiği ve facebook sayfasında iftira ve hakaret mesajları sunduğuna yönelik iddialarda bulunulsa da Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı; “Müşteki vekilinin iddiaları ve sunduğu mesajlarda hakaret içerikli mesaj veya söz bulunmadığı, şüphelinin ilgili mercilere müştekinin herhangi bir suç işlediğine ilişkin başvurusu da olmadığından iftira suçunun unsuru da olmadığından üzerine atılı suçtan dolayı şüpheli hakkında Kamu Adına Kovuşturmaya Dair Yer olmadığına karar verilmiştir” denildi. Kararda ayrıca 15 gün içerisinde İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği’ne itiraz yolunun açık olduğu belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here