Yakup Kasımay: “Her mahallede hukuk ofisi açarak şirketlerin değil vatandaşın yanında olacağız”

0
73

31 Mart Yerel Seçimler kapsamında çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Ümraniye Belediye Başkan Adayı Av. Yakup Kasımay 23 Şubat Cumartesi günü mahalle muhtarları ile kahvaltılı bir programda bir araya geldi.

Gazetecilerinde davetli olduğu toplantıda konuşan Kasımay, “Nasıl bir Ümraniye de Yaşıyoruz”un karşılığını yaptığımız ziyaret ve görüşmelerde Ümraniyelilerin memnuniyetsiz olduğuna bir kere daha şahit olduk” dedikten sonra Ümraniye’de neler yapacaklarına ilişkin açıklamada bulundu.

Toplantıyı düzenleyen Saadet Partisi yönetiminden Ümraniye İlçe Başkanı Dursun Ahmet Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri, Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Şahin Güngör ve Ümraniye eski belediye başkanı ve Genel Merkez üyesi Mehmet Bingöl katıldı.

İlçe Başkanı Dursun Ahmet Yılmaz ve Mehmet Bingöl toplantıda birer konuşma yaptılar. İlçe Başkanı Dursun Ahmet Yılmaz  yaptığı konuşmada “Bu seçimin adil bir şekilde olması” gerektiğini söyledi. Mehmet Bingölyaptığı selamlama konuşmasında Kasımay’a ve muhtar adaylarına başarılar diledi.  Bingöl, “Milli Görüş belediyeciliği tuttu. Yer etti. İnsana hizmet hakka hizmettir. Milli Görüşün dışına çıkanlar toplumu bölmüşlerdir, partizanca tutuma sebep olmuşlardır” dedi.

İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Tozlu tarafından başkan adayının biyografisi anlatıldıktan sonra Saadet Partisi Ümraniye Belediye Başkan Aday Av. Yakup Kasımay, “Dürüst belediyecilik anlayışını yeniden hakim kılacak kadroları milletle buluşturacaklarını, partizanlık yapmayacaklarını, akrabalık gibi bağları göz önünde tutmayacağız, yolsuzluk ve israf olmayacak” dedi.

Ümraniye Belediye Başkan Adayı  Kasımay, “Elbette her seçim önemlidir. Ancak 31 Mart seçimleri tarihi bir seçimdir. Çünkü bu seçimde sadece belediye başkanı seçmeyeceğiz. Vereceğimiz her bir oyla, sadece yerel yönetimlerin değil Türkiye’nin yolunu, istikametini belirleyeceğiz” diye konuştu.

Biz kazanınca Ümraniye kazanacak diyen Av. Yakup Kasımay, “Hakkı üstün tutanlar, ibadet aşkıyla çalışanlar, ülkesine ve insanlığa büyük hizmetler yaparlar başarılıdır. Herkesin derdi ile dertlenecek, halkımız ile bütünleşeceğiz. Yola çıktık. Bizim merkezimizde insan var. İnsanı bir değer olarak kabul ediyoruz.

Ümraniye’de çözülmeyecek problem yok. İnsan sevgisiyle yola çıkarsanız çözersiniz. Buradaki en büyük sorunlardan biri yönetenlerle yönetilenler arasındaki ciddi mesafe oluşması. Engelleri kaldırmak istiyoruz. Değişime ihtiyaç var. Planlı programlı çalışmaya ihtiyaç var. Partizan tutumla hareket etmeyeceğiz, ilçemizde yaşayan herkes vergi veriyor, çocuğu askere gidiyor, kesinlikle ayrımcılık yapmayacağız. Mezhep ve etnik kimlik ayrımcılığına izin vermeyeceğiz. Alevi kardeşimiz askere gidiyor, vergisini veriyor ama Cem evine destek olunmuyor. Camiye ne veriyorsak cemevine de onu vereceğiz. . Yönetimde liyakat esasımız olacak. Liyakat, şeffaflık olacak. Hatta ilçemizde bulunan siyasi parti ilçe başkanları bütçemizi denetleyebilecek oluşumu hazırlayacağız. Ümraniye’de yeni bir teveccühe ihtiyaç var. Biz kazanınca Ümraniye kazanacak” dedi.

Tapu, imar, otopark, çarpık yapılaşma ve güvenlik gibi konulardaki sıkıntılara da dikkat çeken Av. Yakup Kasımay1 Nisandan itibariyle sayın büyüğümüz ve gurur duyduğumuz Mehmet Bingöl gibi sokaklarda gezeceğiz. Adalet ve Hak yolunda belediyecilik yapacağız. Saadet Partisi olarak bu sıkıntıları çözecek projelerimiz ve irademiz de var. Kaynakları doğru kullanacağız. Ümraniye bölünmeden önce Sancaktepe, Çekmeköy Ümraniye’ye bağlı iken, yani koskocaman bir coğrafya içinde belediyecilik görevi Şinasi Öktem döneminde belediye kadrosu 880 idi. Mehmet Bingöl başkanımız 450 personelle bıraktı belediyeyi. Şimdi coğrafya küçüldü ama sayı arttı. Çalışan sayısı bugün 2700. Kimseyi işten çıkartmayacağız. Okul aile birlikleri ve milli eğitimle görüşerek fazla kadroları işten çıkarmadan okullarımızda istihdam edeceğiz. Böylelikle okullarımızın kadro noksanlıklarını da bir anlamda çözmüş olacağız. Elektrik faturalarına baktığınızda dağıtım bedeli olarak ödediğimiz rakamlar ortada. Dağıtım işini belediye olarak biz üstleneceğiz. Faturalardaki bu artışa dur diyeceğiz. Keza 2B konusunda vatandaşımız tam olarak hukuki meseleleri bilmesi zor. Bu nedenle 2B ile ilgili mahallelerde hukuk ofisi açarak vatandaşın hak kaybına uğramaması için belediye olarak vatandaşımızın yanında olacağız. Şirketlerin yanında duran değil, vatandaşın yanında duran bir belediye olacağız. Ulaşım konusunda hepimiz sıkıntı yaşıyoruz. Daha metro planları yapılırken o zaman belediye meclisinde bu konuda açıklamada bulunmuştuk. O planlarda istasyon yakınlarında metro altında otopark projesi vardı. Sonra o proje uygulanmadı. Bir açıklamada yapılmadı. Can Park yapılırken de uyardık. Şehrin ortasına avm yapılmaz dedik. Esnafın yaşantısını bitirirsiniz, kiralar artar dedik. Dinlemediler. Biz insanımızı dinleyerek, tartışarak karar vereceğiz” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here