ÜSKÜDAR’LILARIN GÖNLÜNDE TAHT KURAN BAŞKAN HİLMİ TÜRKMEN

71

2014 yılında seçildiği Üsküdar Belediye Başkanlığında 5 yılda mega projelerinden yanında Üsküdar’lıların her daim yanında olan mütevazi kişiliği ve tevazu duruşuyla gönüllere giren Hilmi Türkmen mahalle buluşmalarına devam ediyor.Partili partisiz tüm Üsküdarlıların desteklediği Hilmi Türkmen Bahçelievler mahallesi sakinleri ile buluştu.

Başkan Türkmen şunları söyledi; “Bu toplantılar bizler için çok verimli oluyor. Sizlerin görüş, öneri ve teşekkürlerinizi aracısız almış oluyoruz. Üsküdar Belediyesi ilçemizin 35 yıllık imar sorununu çözmüş bulunmakta. Şu anda evlerimizde kat sayımız 2 iken yeni imar planımıza göre 7,5 kata kadar çıkabileceğiz” dedi.

Vatandaşlara, “Mahalle Buluşmaları” toplantısında Üsküdar Belediyesi’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği ve Nakkaştepe Millet Bahçesi, Valide Sultan Gemisi, Engelsiz Yaşam Merkezi ve Nevmekân Sahil gibi önemli projelerin de yer aldığı sinevizyon gösterimi yapıldı.

Başkan Türkmen, konuşmasının ardından mahalle sakinlerine bir müjde verdi; “Yıllardır kangren haline gelmiş bir sorununu çözmenin gururu ile buraya geldik. Sizlere ne söz verdiysek o. Çok çalıştık, çabaladık ama değdi; Ata 2 tapularını alacak, Sultanmurat’taki komşularım da belediyemiz güvencesinde evlerine kavuşacak.” şeklinde konuştu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen konuşmasının ardından vatandaşlardan gelen soru, dilek ve şikâyetleri dinleyerek istişare etti.