ÜSKÜDAR’LI ÇOCUKLAR İLK ORUÇLARINI BAŞKAN TÜRKMEN’LE AÇTI

310

Üsküdar Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği “İlk Orucum, İlk İftarım” etkinliğinde çok sayıda çocuk ilk oruç heyecanını yaşadı.

”İlk Orucum” etkinliği Üsküdar Sahilinde Valide Sultan Gemisi’nde düzenlendi. Gemide düzenlenen etkinliğe Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve çok sayıda çocuk aileleri ile birlikte katıldı.

Başkan Türkmen, çocuklara özel olarak Üsküdar Belediyesi’nin bir geleneği haline gelen ilk kez oruç tutan çocukların ilk iftarlarını birlikte açtıklarını vurgulayarak “Bu akşam bir özel durumumuz daha var. Biz her yıl Ramazanın ilk günüde, ilk akşamında Üsküdar’da ilk defa oruç tutmakta olan sevgili yavrularımızla oruçlarımızı açıyoruz. Bu yıl da gemimizde sevgili yavrularımız var. ‘‘İlk Orucum, İlk İftarım’’ adı altında sevgili yavrularımızla siz değerli sevgili Üsküdarlı hemşehrilerimizi buluşturarak, onların da heyecanına ortak olmak istiyoruz. Aynı zamanda yedi ayrı mahallemizde ve sekiz sosyal tesisimizde her gün toplamda yaklaşık 30.000 Üsküdarlı, İstanbullu hemşehrilerimize iftar sofrası hazırlıyoruz. Hepinize bu güzel iftar sofralarımızda yediğiniz, içtiğiniz afiyet olsun. Allah oruçlarınızı, oruçlarımızı kabul etsin.” şeklinde konuştu.