ÜSKÜDAR’IN FIRINLARI DENETLENİYOR

545

Üsküdar Belediyesi, zabıta ekiplerinin Ramazan denetimleri devam ediyor.

Zabıta ekibi, ekmek fırını ve unlu mamul üretimi yapan iş yerlerinde denetim yaparak standartlara uymayan ve gerekli hijyenik koşulları taşımayan işletmelere uyarıda bulundu. Vatandaşların sağlıklı ve güvenli alışveriş yapması için yoğun gayret gösteren ekipler özellikle iftar sofralarının olmazsa olmazı, Ramazan lezzeti pide üretimi yapan iş yerlerinde, gramaj, temizlik ve üretim izinlerini sıkı kontrole tabi tuttu. 

Denetimlere katılan Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı İsa Doğan: “Bugün Üsküdar’da fırınları denetliyoruz. Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen’in bize verdiği yetkiler doğrultusunda denetlememizi gerçekleştiriyoruz. Gün içerisinde biz zaten denetlemelerimizi yapıyoruz. Ramazan ayı olması münasebetiyle daha sıkı bir denetim yapıyoruz. Buradaki amacımız halkımızın yediği pidelerin daha sağlıklı üretilmesini denetmek. Üretim koşulların hijyenik olmasına önem gösteriyoruz. Denetimlerimiz bu şekilde devam etmektedir. Şu ana kadar yaptığımız denetimlerde pidelerin gramajında 10 gram 15 gram fazlalıklarla karşılaştık. Bu çok sevindirici bir şey. Ceza kesimlerimiz sık sık oluyor. Ama şuanda ceza kesilecek işletmeyle karşılaşmadık” dedi.

Fırın işletmecisi Ramazan Yılmaz: “Çok şükür biz daima hazırlıklıyız. Daima tertipli, düzenli bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Denetimlerin olması bizlerin her zaman hoşuna gidecek. Bizleri dinç tutuyor, dinamik tutuyor. Yapılan denetimler sonucunda yine teşekkür aldık. Alnımızın akıyla çıktık. Bütün meslektaşlarımıza örnek teşkil ediyoruz” şeklinde konuştu.