ÜSKÜDAR’DA İLK İFTAR HEYECANI

1092

Üsküdarlılar Ramazan’ın ilk iftarını Üsküdar Belediyesi tarafından Üsküdar Evlendirme Dairesi bahçesinde kurulan iftar çadırında açtı.

İftar saatinin yaklaşmasıyla birlikte iftarını Ramazan çadırında açmak isteyen vatandaşlar çadırda yerlerini aldı.

Çadırda kurulan masalarda yerlerini alan vatandaşlar, akşam ezanının okunmasının ardından, daha önceden masalara konulan hurmalarla ilk oruçlarını açtı. Üsküdar Belediyesi’ne ait görevliler hemen çorba, etli pilav ve tatlı servisi yaptı. Yoğun katılıma rağmen, yapılan hızlı servis sayesinde vatandaşlar iftarlarını sorunsuz açma mutluluğunu yaşadı.

İlk iftarı Üsküdarlı vatandaşlarla açmak için çadıra gelen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ‘’Bizleri Ramazan’a ulaştıran Allah’a hamd ediyoruz. 11 ayın sultanı olan Ramazan ayınız mübarek olsun. Bizim inancımız ve geleneklerimiz odur ki iftar sofraları; Rahmeti, bereketi, huzuru, kardeşliği paylaşmaktır. Üsküdar Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da yine sizlerle beraber dolu dolu bir Ramazan geçiririz inşallah.

Bugün ilk iftar sofrasında bir aradayız. Soframızı şenlendirdiniz, bereketlendirdiniz Allah sizlerden razı olsun. Cenab-ı Allah sizlerin de evlerini bereketlendirsin inşallah. Üsküdar Belediyesi ailesi olarak bütün çalışma arkadaşlarımızla birlikte sizlerle beraberiz. Ana merkez burası olmak üzere Üsküdar’ın 33 mahallesinde her gün ayrı bir mahallede iftarlarımız olacak. Her akşam ayrı bir mahallemize misafir olacağız. Burası ise her akşam vatandaşlarımızı ağırlayacak. Sadece iftar değil iftardan önce Kuran sohbetlerimiz olacak. Üsküdarımız gerek iftar sofraları gerek teravihleriyle ve gerek sahurlarıyla birlikte tam bir Ramazan şehri. Bu yıl Üsküdar Meydan projesi nedeniyle iftar çadırımızı bu alana taşıdık. Meydanı denize doğru büyütüyoruz. Güzel bir Üsküdar Meydanı Harem’den başlayarak Beylerbeyi’ne kadar devam edecek. Bu vesileyle Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Allah bereketinden faydalanmayı nasip etsin’’ dedi.

Ramazan’ın ilk günü Üsküdar Belediyesi tarafından Ramazan çadırı ve Üsküdar’ın farklı yerlerinde yaklaşık 35 bin kişiye iftar yemeği dağıtıldı.