ÜSKÜDAR, EĞİTİM ve ÖĞRETİMDE ÖNCÜ İLÇE OLMAYA DEVAM EDİYOR

392

Üsküdar’ın dört bir yanında genç öğrencilerin eğitim desteği ihtiyacını karşılayan Bilgi Evlerinin yeni adresi Ünalan Mahallesi oldu. Ünalan Bilgi Evi’nin açılışına Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Meclis üyeleri, Ünalan Spor Kulübü Başkanı Cemil Bozkuş, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ünalan Bilgi Evi açılış etkinliği, İhsaniye Cami İmamı Saffet Çalış’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılışta konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Bilgi Evlerinde sağlanan yüksek kaliteli eğitime dikkat çekerek, “Burası sadece bir bilgi evi değil; aynı zamanda bir spor merkezi, sosyal mekan ve eğitim kurumu.  Bizim için önemli olan çocuklarımızı iyilerle, iyiliklerle arkadaş etmektir. Spor, eğitim, sanat ve sosyal faaliyetler iyi birer arkadaştır. Şu an 35 bin gencimize, çocuklarımıza bu bilgi evlerimiz ve okullarımızdaki birtakım faaliyetlerimizle destek oluyoruz. Çocuklarımızın geleceğini asla erteleyemeyiz. O yüzden çocuklarımızı iyi yetiştirmek ve iyi bir eğitim aldırmak; bir anne-baba olarak, kamu görevlisi olarak bizim en önemli ve en öncelikli vazifemizdir,” dedi.

Üsküdar Bilim Merkezi için tarih belli oldu

Ünalan Mahallesi’nde bulunan Üsküdar Bilim Merkezi ve Planetaryum’un Şubat ayında açılacağını müjdeleyen Başkan Hilmi Türkmen, “Açılacak olan Bilim Merkezi’nin Türkiye’de başka bir örneği bulunmuyor. Açıldığı zaman sizlerde göreceksiniz ki, muazzam bir eser ortaya çıkıyor. Hedefimiz Bilim Merkezi’nden yılda yaklaşık 500 bin öğrencimizin istifade etmesidir. İçinde eğitime yönelik materyaller, sergi salonları, kurs merkezleri, eğitim odaları ve gözlemevi bulunuyor,” dedi.

Ünalan Mahallesi’ne Hastane Müjdesi!

Emaar Square AVM’nin showroom olarak kullandığı alanın Üsküdar Belediyesi’ne ait olduğunu dile getiren Başkan Hilmi Türkmen, “Ünalan Mahallesi’ne o binayı hastane olarak açacağız. Bunun da buradan müjdesine verelim. Şimdiden mahallemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum,” diye sözlerini tamamladı.