ÜSKÜDAR ÇAMLICA’DA YOL ÇÖKTÜ

546

Üsküdar Çamlıca tepesine çıkan yolda çökme meydana geldi. Park halindeki bir otomobil çöken yola düştü. Olayda yaralanan yok.

Olay, Üsküdar Kısıklı Mahallesi Büyük Çamlıca Caddesi’nde saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Henüz belirlenemeyen bir nedenle Çamlıca tepesine çıkan yolda çökme meydana geldi.  Park halinde bulunan bir otomobil oluşan çukura düştü.   İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi yönlendirildi. Polisler, yolu iki yönde trafiğe kapatarak güvenlik önlemi aldı.

Göçük oluşan yolun altında Çamlıca-Libadiye arası karayolu tüneli çalışmasının sürdüğü anlaşıldı.. Çökme nedeniyle tünelde zarar olup olmadığıyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Olay yerindeki çalışmalar sürüyor.

Çamlıca’daki yol çökmesi tünel inşaatındaki aşırı sökülme kaynaklı

Çamlıca’da çöken yolun, Çamlıca-Libadiye arası karayolu tünelinin kazı çalışmaları tamamlanan 0+780. Km’sinde bölümünde saat 14.00 sıralarında tünel içerisinde gerçekleşen aşırı sökülmenin yüzeye yansıması sonucu yüzeyde çukur oluştuğu öğrenildi. Tünel içerisinde herhangi bir göçük ve hasar meydana gelmediği belirtiliyor.