Ünlü Mevlithanlar Kurfallı Köyün’de Kulakların Pasını Sildi

699

Bu yıl 27.cisi düzenlenen Kurfallı Köyü bayram mevliti ünlü mevlithanların katılımıyla gerçekleşti.

Kurfallı Köyü Derneği ve Muhtarlığının düzenlediği geleneksel Kurban Bayramı Mevlit Ünlü Bestekar ve Türkiye’nin yakından tanıdığı mevlithan (Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim, Seni Ben Unutmak İstemedim Ki, Masal Yağmuru, Eylül Akşamları, Bir Kızıl Goncaya Benzer Dudağın, Maziyi Kadehlerden İçip gibi besteleri)Kandıra’lı Amir Ateş,Şile’nin yetiştirdiği ünlü mevlithan Kadir Konya,Cevat Gündoğdu,Ramazan Kutlu ve Kurfallı köyü eski imamı Tekirdağ İl Vaizi Ramazan Kutal okudukları ilahi,mevlit ve Kuran’ı Kerim le dinleyenlerin kulaklarının pasını sildiler.

Kurfallı Köyünden Mustafa Şengül’ün yakın dostları olan Mevlithanlar Kurfallı Köyünün Abidin Gün tarafından yeni yaptırılan caminde katılanlara manevi ve duygulu anlar yaşattılar.Dernek Başkanı Altan Kayacan ve yönetiminin tertiplediği Köy Muhtarı Muhittin Konca’nın desteklediği organizasyon muhteşem oldu. Mevlitten sonra katılanlara caminin salonunda yemek ikramı yapıldı.

Katılanların ünlü anlatanlarla sohbetleri dikkat çekiciydi. Mevlithanlar bu yıl 27. Düzenlenen mevlit programına ömürleri yettiğince sağlıkları müsaade ettiği sürece katılacaklarını ifade ettiler.