ÜMRANİYE’YE YENİ BİR PARK DAHA

700

Ümraniye Belediyesi, modern bölge parklarına bir yenisini daha ekliyor. Esenkent Mahallesi’nde yapımına başlanan 15.000 metrekarelik yeni park hem bölgeye nefes aldıracak hem de estetik açısından artı değer katacak.

Ümraniye Belediyesi Esenkent Mahallesi 15.000 metrekarelik alanda yapılacak bölge parkı, mahallede her yaşa hitap edecek ve içerisinde bulunduracağı sosyal ve spor alanlarıyla, estetik açıdan da çeşitli birçok donanımı içinde barındıracak niteliklere sahip park ve yeşil alan projesinin çalışmalarına başladı.

Bir yandan yeni parkların yapımına devam ederken diğer yandan da parkların revize çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Ümraniye Belediyesi; Ördekçi Gölü dere bandı rekreasyon alanı yapım çalışmasına başladı. Rekreasyon alanı projesi içerisinde; 6 takım çocuk oyun grubu, çocukların oyun ve eğlence ihtiyaçlarına cevap verirken, belirli aralıklarla yerleştirilecek. 4 takım açık hava spor aleti ile parkların çok amaçlı kullanılabilmesi için etrafına 1.500 metre uzunluğunda yürüyüş alanları ve bisiklet parkurları, 1 adet futbol sahası ve 2 adet basketbol sahası ile çocukların yanı sıra her yaştan vatandaşa hem spor yapma hem de dinlenme imkânı sağlayacak.

Ümraniyelilere nefes alabilecekleri mekânlar kazandırmaya devam edecek olan Ümraniye Belediyesi, yapımını kısa sürede tamamlayacağı Esenkent mahallesi rekreasyon, park ve yeşil alan düzenlemesiyle, Ümraniye’nin yeşiline yeşil katacak.