Ümraniye’de Halk otobüsü eve çarptı

596

ÜMRANİYE’de  bir halk otobüsü bir eve çarptı. Olay bu sabah Ümraniye’de Alemdağ Mahallesi Ay Sokak’ta saat 06.00’da meydana geldi. Eski Üsküdar Yolu Caddesi’nde park halinde duran 34 LC 6171 plakalı halk otobüsü henüz bilinmeyen bir nedenle yokuş aşağı kaymaya başladı.Yaklaşık 100 metre geri geri giden otobüs kaldırımı aştı,  ağaçları devirdi  ve demir dubaları da yıkarak tek katlı bir eve çarparak durdu. Çarpmanın etkisiyle duvarın bir bölümü yıkılırken, odada uyuyan  Aslıcan ve Serap Dolap isimli iki kız kardeş şans eseri kazadan yara almadan kurtuldu. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi.


HÜSEYİN DOLAP: DUVAR, ÇOCUĞUMUN YATAĞININ ÜSTÜNE DEVRİLDİ

Ev sahibi Hüseyin Dolap, yaşanan olayı şöyle anlattı: “Sabah yüksek bir gürültü ile uyandık. Bomba filan patladı sandık. Çocuklar burada yatıyorlardı. O an şoka girmişim. Çocuğumun bir tanesi yarım saat konuşamadı. O sırada uyuyorlardı. Çocuğumun yatağının üzerine yıkılmış. Bunun sebebinin bulunmasını istiyorum.”

KÜÇÜK KIZ ÇOK KORKTU

Kaza anında odada bulunan ilkokul öğrencisi Aslıcan Dolap, “Uyuyordum ama ses geldiği an kalktım. Bayağı korktum. Taşlar filan geliyordu. Kafama düşebilirdi. Yüzükoyun yatıyordum. Kolum oradaydı. Kolumu çekmesem taş düşebilirdi. Ablamın yanına gittim” ifadelerini kullandı.

SERAP DOLAP: CAM FİLAN KOPTU ÜSTÜME DÜŞTÜ

Yıkılan duvarın altından şans eseri yara almadan çıktığını belirten Serap Dolap ise, “Biz uykudaydık. Ne olduğunu anlamadık. Ne olduysa otobüs yokuştan kayarak gelmiş. Duvar göçünce içeriye deprem oluyor sandım. Kardeşimi kurtarmaya çalıştım. Cam filan hepsi koptu üstüme düştü. Bu duvarın altından nasıl çıktım hatırlamıyorum. Can havliyle. Burada bu tarz sorunlarla karşılaşıyoruz sürekli” diye konuştu.

OTOBÜSÜN KAYMA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Evin duvarına çarparak duran otobüsün kayma anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntüde park halindeki otobüs geriye doğru yavaşça kaymaya başlıyor ve hızlanıyor. Dün akşam park edildiği belirtilen otobüsün saatler sonra neden kaydığını belirlemek için inceleme başlatıldı.

DHA