Ümraniye Belediyesinin, Ümraniye Şehir Stadyumu Çalışmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor

568

Son 13 yılda başarılı projelerle ilçeye 400’ü aşkın kalıcı eser kazandıran Ümraniye Belediyesi, 10.000 kişilik seyirci kapasiteli Ümraniye Şehir Stadyumu yapım işinin sonuna doğru yaklaştı. 

Ümraniye Belediyesi, halkın; yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda ilçede bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına her vesile ile katkılarda bulunan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, ilçe genelinde yaptırdığı kültür merkezlerinden bilgi evlerine, sağlık binalarından muhtarlıklara, park ve bahçelerden camilere, sosyal marketlerden aşevlerine 400’ü aşkın kalıcı eserine yenilerini ekliyor.

Bu çalışmalar kapsamında Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın destekleriyle amatör ligden alınan ve bugün PTT 1.Ligin önemli kulüplerinden biri haline gelen Ümraniyespor için Ümraniye Belediyesi tarafından 10.000 kişilik seyirci kapasiteli şehir stadyumu yapım işi devam ediyor.

Ayrıca yapılan çalışmalar ile birlikte kulüp binası, kamp tesisi, maç ve antrenman sahaları zemin drenaj sistemi, soğutma ve ısıtma sistemleri son teknolojiye uygun bir şekilde yapılıyor.

Ümraniye Şehir Stadyumu 2017-2018 futbol sezonunda hizmete açılacak.