Ümraniye Belediyesi’nin “Kalite Yönetim Sistemi” Belgesi Yenilendi

574

Ümraniye Belediyesi bir yandan Ramazan ayını vatandaşlara dolu dolu yaşatırken diğer yandan kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Ümraniye Belediyesi, vatandaş odaklı yönetim anlayışı sayesinde Türk Standartları Enstitüsü denetçilerinden bu yıl da tam not aldı. 

Ümraniye Belediyesi 9,5 yıldan beri “Hizmet ve kalitede örnek belediye olmak” vizyonuyla yürüttüğü çalışmalarında, kaynaklarını etkin ve verimli kullanarak vatandaşa daha hızlı ve kaliteli hizmet sunma çabasında olmuştur. Hizmet alanları her geçen gün artarken personel ve araç-makine kapasitesi de birkaç kat artmış; mali kaynakların etkin yönetilmesiyle beraber belediye bütçesi 9 yılda 3 kattan fazla artış göstermiştir. Bu anlamda ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Ümraniye Belediyesi’nin yönetsel kültürüne önemli katkılar sağlamış, karar ve uygulamalarının etkin ve verimli bir şekilde hizmete dönüşmesine zemin oluşturmuştur.

Kalite Yönetim Sistemi’nin (KYS) en önemli unsurlarından olan vatandaş odaklılık, hedeflerle yönetim, verilere dayalı karar alma ve sistem yaklaşımını yerleşik bir kültür haline getiren Ümraniye Belediyesi, TSE’nin gerçekleştirdiği değerlendirmeler sonucu her yıl olduğu gibi bu yıl da ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında belgelendirildi.