Ümraniye Belediyesi, Ramazan’ın Bereketini Kardeş Şehri Fojnica’yla Paylaştı

711

Ümraniye Belediyesi, geleneksel Fojnica iftarlarının 6.sını gerçekleştirdi. Fojnica Belediyesi Ümraniye Kültür Merkezi’nde kurulan iftar sofrası kardeşlik ve paylaşmanın sembolü oldu.

Ümraniye Belediyesi, kardeş şehir olduğu Bosna-Hersek Fojnica Belediyesi’yle, kardeşlik bağını pekiştirmek adına köprüler kurmaya devam ediyor. 2011 yılında yaptırdığı Fojnica Belediyesi Ümraniye Kültür Merkezi’ni yıl içinde çeşitli zamanlarda ziyaret eden ve Fojnicalı vatandaşlarla buluşan Ümraniye Belediyesi, Ramazan ayında da kardeşlerini unutmadı. Kurulan iftar sofrasıyla bin kişinin buluştuğu iftar programına;  Travnik Kantonu Tarım ve Hayvancılık Bakanı Salkan Merdzaniç, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ile Sibel Şenocak, Bosna-Hersek ve Fojnica protokolü ve çok sayıda Bosnalı katıldı.

Kur’an tilavetiyle başlayan programda birer selamlama konuşması gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ile Sibel Şenocak, kurulan kardeşlik sofrasında Bosnalılarla bir arada olmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek belediye faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.

Program ilahi dinletisiyle son buldu.