Ümraniye Belediyesi Kız Kuran Kursların Ağırladı

805

Ümraniye Belediyesi 16 Nisan’da yapılan referandum sonrası Ümraniye’de bulunan kız kuran kurslarının idarecilerini ve hocalarını ağırladı.

Ümraniye Nikâh Sarayında gerçekleşen programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve eşi Saliha Can’ın yanı sıra; Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Sibel Şenocak ile Ümraniye’de bulunan kız kuran kurslarının hocaları ve idarecileri katıldı.

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, “Özlediğimiz bir günü yaşıyoruz. Kadınların toplumu daha iyi seviyeye getirmek için el ele tutuşmaya her zaman ihtiyacı var. Hele ki bu insanlar vatanını, dinini, toprağını seven insanlarsa hem el ele hem gönül gönüle olmamız gerekiyor. Muhabbetimiz daim olsun, Hoşgeldiniz” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın eşi Saliha Can, “Referandum sürecinde halkımızla buluşmayı sağladınız, bizi ağırladınız, güler yüzle karşıladınız, gittiğimiz her yerden büyük bir şevkle ayrıldık; bunun için hepinize teşekkür ederiz. Kuran kurslarımızın hocaları büyük bir misyon yüklenmişler ve bunun altından kalkacaklardır. Ben sizleri tanıdıkça Türkiyede büyük bir değişimin olacağını anladım. Bizi birbirimize bağlayan dini değerlerin öğretimi noktasında yaptıklarınız için Allah razı olsun” dedi. Konuşmasının sonunda “Türkiye hakikaten büyük bir ülke” diyen Saliha Can coğrafyamızın önemine ve son yıllardaki gelişimine dikkat çekerek İslam coğrafyasıyla bir olmanın önemine değindi.

Ardından Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can konuşmasını gerçekleştirdi. Başkan Hasan Can, “Referandum sürecinde milletimizin her kesimine ulaşabilmek veCumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemini doğru bir şekilde anlatılması için verdiğiniz desteklerden dolayı sizlere teşekkür ederim” dedi. Ramazan ayının yaklaştığına değinerek  mukabele geleneğinin öneminden bahseden Başkan Hasan Can, ” Ramazan’ı Şerifiniz şimdiden mübarek olsun” diyerek konuşmasına  son verdi.