Ümraniye Belediyesi Güzel Şiir Okuma Yarışması’nın Finallerini Yaptı

601

Ümraniye Belediyesinin ilçede bulunan ortaokullar ve liseler arası düzenlediği Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışmasının ortaokul öğrencilerinin arasındaki finalleri bugün gerçekleşti. Yarın ise lise öğrencilerinin finalleri yapılacak.

Ümraniye Belediyesinin yürüttüğe proje, gençlerin Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması’nda şiir sanatıyla bir araya getirerek, usta şairlerimiz Arif Nihat Asya, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek ve Sezai Karakoç’un unutulmaz şiirleriyle coşku dolu bir yolculuğa çıkardı.

İlçede bulunan ortaokullar ve liselerden yarışmaya katılan öğrenciler usta şairlerimizin şiirlerini en güzel şekilde ezberlerinden okumak için kıyasıya mücadele etti.

Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerden ilk üçüne UMRE veya Laptop+Kitap Seti, Dördüncü ve Beşinciye UMRE veya Laptop, 5 adet de mansiyon ödülü olarak Laptop verilecek. Ayrıca her ortaokul ve lisede ilk beşe giren öğrencilerin birincisine cumhuriyet altını, ikinciye yarım altın, üçüncüye çeyrek altın, dördüncü ve beşinciye tablet hediye edilecek.