Ümraniye Belediyesi Gazi Evi Açıldı

441

2004 yılından bu yana gaziler ile gazi ve şehit yakınlarının her daim yanında olan Başkan Hasan Can, Ümraniye Belediyesi Ömer Seyfettin Gazi Evi’nin açılışına katıldı.

 

Ümraniye Belediyesi Gazi Evi açılış törenine Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Recep Eroğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İstanbul Anadolu Yakası Başkanı Sefa Altınparlar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ümraniye Temsilciliği Başkanı Ayhan Özülkü, meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri, belediye birim müdürleri, gaziler, gazi yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ümraniye Belediyesi Mehterân Takımının Gösterisi ile başlayan program şehit ve gazilerimiz için Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ümraniye Temsilciliği Başkanı Ayhan Özülkü; 15 yıldır yaptığı çalışmalarla ilçenin çehresini değiştiren Başkan Hasan Can’a şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınlarına yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürlerini sundu.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Recep Eroğlu selamlama konuşmasının ardından; Ümraniye Temsilciliğinin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak katkı ve desteklerinden dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini sundu.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu konuşmasında birlik ve beraberliğin öneminden bahsederek “Görevde olduğu 15 yıl boyunca yaptığı hizmetleri ve kalıcı eserleriyle Ümraniye’yi üst konumlara taşıyan Sayın Başkan Hasan Can’a teşekkür ediyorum” dedi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı programda bir konuşma gerçekleştirerek “Gazilerimize verilen değerin gösterilmesi açısından bu çok önemli bir eser” diyerek Ümraniye Belediyesi Gazi Evi’nin hayırlara verile olmasını dileyerek Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini sundu.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; “Tankların karşısına elinde çakısı dahi olmadan yüreğiyle çıkan bir millet olarak tarihe geçtik” diyerek yakın ve uzak tarihten örnekler verip birlik beraberliğin önemine değindi. AK Parti tüzüğü gereği 3 dönemi tamamlamasının ardından 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde tekrar aday olmayan Başkan Hasan Can; 31 Mart seçimlerinin öneminden bahsederek; “Biz, çok şükür büyük eserler ve hizmetlerle bırakıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz ve göreve inşallah İsmet Yıldırım kardeşimize devredeceğiz. Rabbim; gerektiğinde bu vatanı korumak için korkusuzca canını ortaya koyacak evlatlarımızı eksik etmesin, kahraman şehitlerimize rahmetiyle muamele etsin” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ümraniye Temsilciliği Başkanı Ayhan Özülkü, Başkan Hasan Can’a plaket takdim etti.

Program, Ümraniye Belediyesi Gazi Evi açılış kurdelesinin kesilmesiyle son buldu.