Ümraniye Belediyesi Futbol Okulları Şöleni Gerçekleşti

1399

Ümraniye Belediyesi Futbol Okulları Şöleni, Dudullu Spor Tesisleri’nde gerçekleşen futbol karşılaşmaları ile unutulmaz anlara sahne oldu. Futbola gönül veren çocukları tebrik eden Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Her türlü spora hizmete ve destek vermeye devam ediyoruz. Belediye olarak arkanızdayız” dedi.

Ümraniye Belediyesi Futbol Okulları Şöleni, Dudullu Spor Tesisleri’nde düzenlenen turnuva ile gerçekleşti. Şölene, futbol kulüpleri kategorisi ve futbol okulları kategorisinde olmak üzere 9-11 yaş grubundaki çocukların oluşturduğu takımlar katıldı. Turnuvada futbol kulüpleri kategorisinde 7 takım, 11 karşılaşma yaparak mücadele ederken, futbol okulları kategorisinde ise 13 takım, 23 müsabaka ile kıran kırana bir mücadele gerçekleştirdi. Toplam 400 sporcunun katıldığı futbol şöleninde 34 müsabaka gerçekleşirken, unutulmaz anlar yaşandı. Çocukların doyumsuz bir mücadele sergilediği futbol şölenine aileler de yoğun ilgi gösterdi.

“Her türlü spora destek vermeye devam ediyoruz”

Ümraniye Belediyesi Futbol Okulları Şöleni’ni izleyen Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, her türlü spora hizmet etmeye devam ettiklerini belirterek, spora destek vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, şölene katılarak yoğun bir mücadele veren takımların yaptıkları futbol karşılaşmalarını izledi. Başkan Yıldırım, turnuvanın sonunda futbol kulüpleri kategorisinde şampiyon olan Ümraniyespor’a ve futbol okulları kategorisinde şampiyon olan Yamanspor Futbol Okulu’na kupa ve madalyalarını verdi.

Altyapıdan itibaren çocukların yetiştirilmesine katkıda bulunan yöneticileri ve futbola gönül veren çocukları tebrik eden Başkan Yıldırım, “Her müsabakada olduğu gibi burada da bir şampiyon olacak. Ben tabi şampiyon takımları Ümraniyespor ve Yamanspor’u ayrıca tebrik ediyorum ama bu şölene katılan bütün gençleri tebrik ediyorum. Hepsi bizim için şampiyon” dedi.

Sporla ilgilenen çocuklara tavsiyelerde bulunan Başkan Yıldırım, “Futbol bir ayrıcalık çocuklar. Ama futbolu centilmence, Fair Play kurallarına uygun, ahlaklı, düzgün bir şekilde yapmamız lazım. Yine inanıyorum ki sizler ileride Türkiye’nin büyük takımlarında belki de uluslararası futbol takımlarında birer futbolcu olarak hizmet edeceksiniz. Ben buna inanıyorum. Ben sizde bu ışığı görüyorum. Ondan dolayı çok çalışacağız, devam edeceğiz. Bir taraftan eğitim ve öğretimimize devam ederken bu işimizi de hiç bırakmayacağız. Her türlü spora hizmete ve destek vermeye devam ediyoruz. Belediye olarak arkanızdayız” şeklinde konuştu.