Ümraniye Belediyesi Çemizgezekli Hemşehrileri İftarda Ağırladı

0
26

Çemişgezek Derneği yönetim ve üyeleri  Hekimbaşı Çardak Restoran’da Ümraniye Belediyesinin katkılarıyla, Çemişgezek Derneği tarafından organize edilen iftar yemeğinde bir araya geldi. Programa  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da katıldı.

Çemişgezekli hemşehriler Hekimbaşı Çardak Restoran’da düzenlenen iftar yemeğinde buluştu. İftara; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ve Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti Tunceli Milletvekili Adayı Nazif Yıldırım, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Nurettin Yekeler, dernek başkanları, muhtarlar ve Çemişgezekli hemşehriler katıldı.

Program, Kur’an tilaveti ile başladı.

Çemişgezekliler Dernek Başkanı Hüseyin Öztürk, programda bir selamlama konuşması gerçekleştirerek Ümraniye Belediyesi ve Başkan Hasan Can’a Çemişgezeklileri bir araya getirdiği için teşekkür etti.

AK Parti Tunceli Milletvekili Adayı Nazif Yıldırım, “Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, böyle bir programda olmaktan dolayı gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

Ardından bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Sayın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş aramızda, sizi Ümraniye’de ağırlamaktan fevkalade bahtiyarız. Ayrıca AK Parti Tunceli Milletvekili Adayı Nazif Yıldırım Bey’in de İl Özel İdaresi Genel Sekreteriyken Tunceli’ye yaptığı işleri biliyoruz, kendisine başarılar diliyorum. Çok şükür Genel Başkan Yardımcımızın da memleketi olan Çemişgezek’imize de Tuncel’imize de elimizden gelen hizmeti yaptık. Tunceli’mizin merkezine ve köylerine hizmetler yapmak kısmet oldu. İç İşleri Bakanlığımızın talebi üzerine bizzat Tunceli’ye hizmetimiz nasip oldu. Munzur Nehri kıyısına 2 kilometre civarında, aşağı yukarı 2 metre genişliğinde bisiklet yolu ve ayrıyeten yürüme yolu yaptık. Bu yollar boyunca oturma noktaları, çocuk oyun grupları, aydınlatma, spor aletleri yaptık. Ayrıca geçtiğimiz sene Ramazan ayında Sayın Mustafa Ataş Bey’in de teşrif ettiği bir programda Tunceli stadında yaklaşık 2500 kişinin katıldığı bir iftar düzenledik. Ertesi akşam Pertek ve Çemişgezek’te iftarımız oldu. Rabbim bu vatanın her köşesini şehit kanlarıyla sulamış aziz  ecdadımıza layık evlatlar olmayı, bu vatana uzatılan her hançere karşı göğsümüzü her daim siper etmeyi nasip etsin. Vatanımıza hançer saplamak isteyenlere karşı göğsünü siper eden kahramanlarımız her zaman var, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan var” dedi. Başkan Hasan Can, herkese hayırlı iftarlar dileyerek bayrama ulaşma duasıyla konuşmasını sonlandırdı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayınızı ayrı ayrı kutluyorum. Daha nice Ramazanlarımızı birlik beraberlik ve huzur içerisinde geçirmemizi Rabbim bizlere nasip etsin. Geçen sene de bu mekanda sizlerle birlikte olmuştuk. Bu iftar programında emeği geçen herkese ve katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hak hiç kimsenin huzurunu bozmasın, bizler elimizden geldiği kadar bu ülkenin kalkınması ve gelişmesi için gayret sarfediyoruz” diyerek Başkan Hasan Can’ı Çemişgezek’e verdiği destekleri anlattı. Çemişgezek’in gelişimini anlatan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş,  milli birlik ve beraberliğin öneminden bahsetti. Mustafa Ataş, “Allah hepimizin oruçlarını kabul etsin” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program hediyeleşmenin ardından son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here