TÜRKMEN;“AŞURE AYININ BEREKETİYLE, MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRECEĞİZ”

194

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ, AŞURE AYI’NIN İLK HAFTASNDA 50 BİN KİŞİYE AŞURE DAĞITACAK

İmza attığı projelerde sosyal belediyecilikte Türkiye çapında örnekle gösterilen dev adımlar atan Üsküdar Belediyesi, Muharrem ayı vesilesiyle aşevinde 41 çeşit malzemeyle dev kazanlarda yapılan aşureleri, 1 haftada 50 bin kişi ile paylaşacak. 250’şer kilo nohut, fasulye, buğday, şeker gibi temel malzemelerin yanı sıra, kilolarca kuru incir, kuru kayısı, kuru Üzüm, nar, tarçın, ceviz, fındık, kuş üzümü, kuru dut, Hindistan cevizi gibi 41 çeşit malzeme kullanılarak aşevinde yapılan kazanlar dolusu aşure, bu hafta boyunca tüm İstanbullulara ikram edilecek. Bugün (9 Eylül) tam 10 bin adet aşurenin dağıtımı tamamlanacak.

Geleneksel değerlerimizin bir yansıması olan, bereketin sembolü Aşure ayı ile milli birlik ve beraberlik duygusunun toplumun her kesimine aşılamayı hedeflediklerini kaydeden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

Hilmi Türkmen:“Aşure ayının bereketiyle milli birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğiz”

“Mübarek Muharrem ayında evlerimize bereket getiren aşureleri tüm İstanbullularla paylaşarak, kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin önemini yansıtmayı vazife edindik. Bu sayede milli değerlerimizin birleştirici gücünün pekiştirilmesine vesile olacağımıza inanıyoruz. İnşallah, daha nice Muharrem aylarının güzelliklerini milli birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte yaşayacağımıza inanıyorum. Bu önemli ayda çocuklarımıza geleneksel değerlerimizi aşılamak için elimizden geleni yapacağız. Çocuklarımız, bizim geleceğimiz. Bizden sonra onlar da bu mübarek ayın damaklarda lezzet bırakan geleneğini yarınlara taşıyacaklar. ”