Tuğrul Türkeş Kabine Dışında Kaldı

515

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşmeden sonra bugün son dakika olarak kabine revizyonunu açıkladı. Yeni kabinede Veysi Kaynak, Akif Çağatay Kılıç, Tuğrul Türkeş, Mehmet Müezzinoğlu, Nabi Avcı, Faruk Çelik yer almadı. MHP’den AK Parti’ye 2015 yılında sürpriz bir şekilde transfer olan Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, yeni kabine revizyonuyla koltuğunu kaybetti.

MHP VE AKŞENER’İN PARTİSİ

Başkent kulislerini hareketlendiren bir başka ise Türkeş’in, AKP’den ayrılıp MHP’ye döneceği senaryosu. Meral Akşener’in yeni partiyi kuracağını ilan etmesinden sonra çok ciddi kan kaybeden MHP’nin toparlanması için Türkeş’in eski partisine geçip, 2018’de yapılması planlanan MHP olağan kurultayında başkan adayı olarak çıkması. Bir başka iddia ise Türkeş’in, Akşener’in  kuracağı partiye katılması. Kısa süre önce açıklama yapan Bağımsız Isparta Milletvekili Nuri Okutan, partiyi kurduklarında Mecliste grup kurabileceklerini iddia etmişti.

Kabine dışı kalan Türkeş’ten ilk açıklama

Yeni kabinenin açıklanmasıyla Başbakan Yardımcılığı görevinden alınan ve yeni kabinede de yer almayan AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş twitterdan yaptığı açıklamada, “Yeni Bakanlar Kurulu, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Görev alan tüm arkadaşlarımıza muvaffakiyetler diliyorum” dedi.