TEŞEKKÜRLER ŞİLE DOSTU İZZET ULVİ YÖNTER

1306

Yapılması düşünülen Osmangazi Barajı mağduru köylüler olarak sana ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizim sesimiz oldunuz, bize sahip çıktınız. Mücadelemizde sürekli yanımızda oldunuz ve hala yanımızda olmaya devam ediyorsunuz. Ankara’da mücadelemize sahip çıktığınız için bölge halkı olarak bizlerde size sahip çıkacağımızın sözünü veriyoruz. Bölge halkı olarak size minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu mücadelemizde bizi yalnız bırakmayan MHP Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıcak ve yönetimine de teşekkür ederiz.

SAYGIDEĞER ŞİLELİ KARDEŞLERİM,

Şile’de bu yıl içerisinde yapımına başlanacağı açıklanan Osmangazi ve Sungurlu baraj projeleriyle ilgili Şileli köylülerimizin şikâyetleri ve taleplerini içeren, köylülerimizin mevcut projelerle mağdur edilmemesi, ecdat yadigârı köylerimizin sular altında kalarak yok olmaması adına gerekli hassasiyetin gösterilerek mevcut projelerin revize edilmesine yönelik çalışma yapılması gerektiğine dair yazım bugün Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na iletilmiştir.

Şilelileri ve köylülerimizi ilgilendiren ve büyük önem arz eden bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğimi ifade etmek isterim.

Bu vesileyle Şileli tüm kardeşlerime, köylülerimize selam ve saygılarımı sunuyorum.

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANINA MEKTUP

Sayın Vekilimiz Orman ve Su İşleri Bakanına Yapılması düşünülen barajla ilgili 14.07.207 tarihinde Bakanımızın cevaplaması üzere mektup göndermiştir.