TEŞEKKÜRLER İSTANBUL’UN ABİSİ KADİR TOPBAŞ

1225

Kadir Topbaş Sözü

Verdiği sözleri yerine getirmesi ile bilinen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile Gökmaslı Köyünde yaptığı konuşmada bölgenin sorunu olan OSMANGAZİ barajı ile ilgili bir Üniversiteden hızlı bir şekilde paket barajlarla ilgili çalışma yaptıracağını ve bu Köylerin su altında kalmadan bu suyun İstanbul’a akıtılması için var gücüyle çalışacağı sözünü verdi.

Bu konunun mutlaka takipçisi olacağını ve bu güzel doğanın ve 650-700 yıllık tarihin yok olmaması için elinden ne geliyorsa yapacağını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Şile de yapılan Büyükşehir Belediyesi yatırımlarını yerinde incelemek için gelen İstanbul’un abisi Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş Gökmaslı Köyü ve Çevre Köylerdeki OSMANGAZİ Barajı ile ilgili sorunu yerinde görmek için Şile Belediye Başkanımız Mimar Can Tabakoğlu ile beraber Gökmaslı Köyüne gelerek kalabalık halka bilgi verdi.

Evet bizler baraj yapılmasın su alınmasın demiyoruz. Tabi ki su alınacak, İstanbul susuz kalmayacak. Dünya’da su savaşlarının başlayacağı bu günlerde böyle bir egoistliğimiz yok. Tek istediğimiz 50 yıl önce yapılmış bu projenin günümüz koşullarında revize edilerek, köylerimiz zarar görmeden yapılması ve suyun alınması.

Bu konuda bize destek olan tüm siyasi Parti yöneticilerine Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’na ve İstanbul’un abisi Kadir Topbaş’a teşekkürlerimi iletiyorum.

Aldığım son bilgiye göre Üniversite’de bu çalışmaların başladığını,en kısa zamanda neticeye varılması için Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ve İstanbul’un abisi Kadir Topbaş bu çalışmanın yakın takipçileri olduğudur.

Bu vesile ile Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir bayram diliyorum.