Şüpheli valize kadın bomba uzmanı polis müdahale etti

345
FATIH AKSARAY METRO ISTASYONU B KAPISI ARKASINDAKI BIR COP KUTUSU YANINA BIRAKILAN BAVUL, YOLDAN GECEN VATANDASLARIN DIKKATINI CEKTI. IHBAR UZERINE GELEN POLIS CEVREDE GENIS GUVENLIK ONLEMLERI ALARAK OLAY YERINE BOMBA IMHA EKIPLERINI CAGIRDI. OLAY YERINE GELEN BOMBA IMHA EKIBINDEKI KADIN BOMBA UZMANI, OZEL KIYAFETLERI GIYDIRILDIKTEN SONRA BAVULA MUDAHALE ETTI. FUNYE ILE PATLATILAN BAVULDAN KIYAFET CIKTI. FOTOGRAF: TANER YENER/ISTANBUL,(DHA)

FATİH Aksaray’da çöp kutusunun yanına bırakılan terk edilmiş valize kadın bomba uzmanı polis müdahale etti. Fünye ile patlatılan çantadan kıyafet çıktı.

Saat 17.00 sıralarında, Aksaray Metro Durağı B kapısının arkasında bulunan çöp kutusunun yanında terk edilmiş siyah renkteki valizi gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, şüpheli valizin çevresini güvenlik şeridiyle kapattı ve bu noktaya kimseyi yaklaştırmadı. Bomba uzmanı ekipler, olay yerine gelerek ilk önce çevrede inceleme yaptı. 

KADIN BOMBA UZMANI POLİS MÜDAHALE ETTİ
Ardından, kadın bomba uzmanı polis, özel kıyafetlerini giyerek şüpheli valize fünye yerleştirdi. Güvenlik önlemi alan polis ekipleri çevredeki vatandaşları ‘kontrollü patlama’ şeklinde anons yaparak uyardı. Valiz, daha sonra fünye ile patlatıldı. Büyük bir gürültüyle patlatılan valizi, kadın bomba uzmanı inceledi. Valizin içinden kıyafet çıktı. Bu arada, valizin patlatılma anını çevredeki meraklılar cep telefonlarıyla kaydederek görüntüledi. Polis ekiplerinin inceleme çalışmalarının ardından, güvenlik amacıyla kapatılan yol tekrar trafiğe açıldı.