Sivaslılar Geleneksel İftarını Haliç Kongre Merkezi’nde Yaptı

555

Sivas Platformu ve İstanbul Sivaslılar Konfederasyonu  Geleneksel İftarı Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ında katılımıyla 27 Haziran Cumartesi günü yapıldı. Sivas Platformu ve İstanbul Sivaslılar Konfederasyonu  Başkanı İsmail Erdem; “Ramazanın bereketini hemşehrilerimizle paylaştığımız dayanışma iftarımızda değerli üyelerimizi ve kıymetli dostlarımızı bir arada görmenin memnuniyetini yaşıyoruz” dedi.

Sivas Platformu’nun geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği bu yıl da Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Çok sayıda sanayici, bürokrat, gazeteci,  yazar ve siyasetçinin katıldığı iftara İstanbul Sivaslılar Konfederasyonu Başkanı İsmail Erdem’in yanı sıra, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti İstanbul milletvekili Ekrem Erdem, Osman Boyraz, Hasan Turan, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz’ında katılımıyla yapılan iftar programı, çok sayıda Sivaslıyı bir araya getirdi. 

Programa katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz,  ”Milletimiz insani yönlerimizi ortaya koyan değerler etrafında birleşirse, vatanımız daha yaşanabilir hale gelir ve gelecek nesillerin bizleri saygı ile hatırlamaları sağlanabilir “ dedi. Yılmaz, Ramazan’ın dayanışma ve paylaşma ayı olduğuna dikkat çekerek ,kardeşlik duygularının hâkim olduğu Sivaslıların ülkenin ortak değerlerine katkısının çok büyük olduğunu belirtti.

İstanbul Sivaslılar Konfederasyonu Başkanı İsmail Erdem, programın açışlında yaptığı konuşmada, tarihin kurulduğu günden beri biriken kültür odağı Sivas’ın anlamının çok büyük olduğunu, bu anlamı önümüzdeki kuşaklara aktarabilmenin yolunun da dayanışma içinde yeni projeler geliştirmek olduğunu söyledi. Erdem,  “ Yönetimi, üyeleri, mensupları ve değerli bürokratlarıyla daha iyi oturmuş, birbirine kenetlenmiş güçlü bir sivil toplum kuruluşu olduğumuzu kanıtladık. Sivas’ımız ve ülkemiz için yaptıklarımız ortadadır. Sivas Platformu yerelden evrensele uzanacak dinamik bir sürecin adıdır. Tüm dostlarımızı iftar yemeğimizde görmekten mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem ise yaptığı konuşmada Sivas’ın Anadolu tarihinde kültürel ve siyasi oluşmalara ev sahipliği yaptığını belirterek Sivaslıların vefalı ve ülke değerlerine sadık kimseler olduğunu söyledi.

Katılımcılara günün ansına verilen hediye ve plaketlerin ardından toplu fotoğraf çekimi sonrası program sona erdi.