SİVASLI HEMŞERİLERDEN CAFER AKTÜRK’E DESTEK SÖZÜ..

474

İstanbul’daki Sivaslı tek aday CHP Ümraniye Belediye Başkan Adayı Cafer Aktürk, hemşerilerinden destek sözü almaya devam ediyor. Bu sabah Çakmak Ağaoğlu Otel’de bir araya gelen Sivaslı hemşeriler, Aktürk’e destek açıklaması yaptılar…

31 Mart yerel seçimlerine doğru adayların saha çalışmaları hızlanıyor. Dün CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu’nun büyük coşku yarattığı Ümraniye’de bu sabah farklı bir gelişme yaşandı. İstanbul’daki Sivaslı tek aday CHP Ümraniye Adayı Cafer Aktürk’e hemşerilerinden destek açıklaması geldi. Çakmak Ağaoğlu Otel’de düzenlenen kahvaltılı toplantıda buluşan Sivaslı hemşeriler, CHP Adayı Cafer Aktürk’e destek olacaklarını bildirdiler.

Toplantıya katılan Sivkon Sivas Konfederasyon Başkan Yardımcısı Hasan Aydın, Kangal Federasyon Başkanı Hasan Arslan, Zara Dernekler Federasyonu Başkanı Cenan Arslan, İmranlı Federasyon Başkanı Süleyman Arıkan, Karabel Federasyon Başkan Yardımcısı Hasan Altun, Gülverik Federasyon Başkanı Metin Yarım, İmranlı Sanayici ve İş adamları Derneği Başkan Yardımcısı Ali Güngör ve Metin Arslan, Ulaş Dernekler Federasyonu Başkanı Cenan Erkuş ve Sivas Dayanışma Derneği Başkanı Yahya Han yaptıkları açıklamada; yeni bir başlangıç için sabırsız olduklarını ifade ettiler. Ümraniye’de Sivaslı hemşerileri olarak CHP Adayı Cafer Aktürk’ün yanında olduklarını kaydeden Sivaslı STK temsilcileri, saha çalışmalarında daha aktif şekilde görev üstleneceklerini söylediler.

Hemşerilerine teşekkür konuşması yapan Cafer Aktürk de konuşmasında; “Ümraniyemizi hep birlikte, elele, omuz omuza beraber kazanıp, beraber yöneteceğiz. Bu birliğin içerisinde hiçbir ayrım gözetmeksizin; her görüş ve düşünceden herkesin başımızın üzerinde yeri var. Hepimiz önce Ümraniyeliyiz, önceliğimiz Ümraniye. Bu kenti birlikte geliştireceğiz, güzelleştireceğiz ve İstanbul’un en gözde semti yapacağız. Ekibimiz ve projelerimiz hazır. Sorunlarından arındırılmış daha yaşanabilir bir Ümraniye’yi 31 Mart’tan sonra birlikte oluşturacağız” şeklinde konuştu.