SİPAHİ’NİN BÜYÜK BAŞARISI

609

Şubat ayı başında Demokrat Parti’den Çekmeköy Belediye Başkan Adaylığını açıklayıp dengeleri alt üst eden Hüseyin Avni Sipahi son anketlerde yüzde 36,4’lük oy oranıyla zirveye çıktı.

İstanbul anket sonuçları 31 Mart yerel seçimleri öncesi merak konusu olurken İstanbul için en son son seçim anketi Ada araştırma şirketinden geldi. 10-18 Mart tarihleri arasında büyükşehir ve 39 ilçeyi kapsayan anket sonuçları çok konuşulacak. Buna göre 2019 yerel seçimleri büyükşehir ve ilçelerde kıran kırana bir yarışa sahne olacak.

Anket sonuçları 31 Mart akşamı Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında nefes kesen bir yarışın olacağını gösterirken Çekmeköy’de de Ak Parti Adayı mevcut Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile Şubat ayında adaylığını açıklayan Demokrat Parti Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi başa baş geldi.

16 bin 500 kişiyle telefonla anket tekniği kullanılarak gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre İstanbul’un 39 ilçesindeki en dikkat çeken yer Çekmeköy oldu.  İki dönem Taşdelen Belediye Başkanlığını yapan Demokrat Parti Çekmeköy Belediye Başkan adayı Hüseyin Avni Sipahi’nin kısa bir sürede gösterdiği performansla AK Parti adayı mevcut Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile kafa kafaya yarışı sürdürmesi günün en çok konuşulan konusu oldu. Ankete göre. Ahmet Poyraz yüzde 37,4, Hüseyin Avni Sipahi ise yüzde 36,4  ile zirvede 31 Mart seçimlerine doğru gidiyor