Şile’nin Yıldızları Şahlandı ; Şile Yıldızspor 2 Karaköprü 1

298

İşte Şile Belediye Başkanı,İşte Yönetim,İşte Teknik heyet,İşte Futbolcular,İşte Taraftarlar işte özlenen Şile Yıldızspor

Ligin ilk yarısında maddi anlamda çok zorlu günler geçiren Şile Yıldızspor takımı Kasım ayında yapılan olağanüstü kongre ile Yönetim Kurulunu yeniledi. Yönetim Kuruluna bir birinden değerli 30 Şileli İş insanı dahil oldu.Ligin ilk yarısını 14. Sırada bitiren ve düşme tehlikesi yaşayan takım,yeni yönetimin başa gelmesi ile devre arasında acilen transfer yapması gerekiyordu.Transfer komitesinin (Taner Özten,Erol Acar,Savaş Terzi,Mehmet Yıldız,Mustafa Aykırı)ince eleyip sıkı dokuması sonucu 5 futbolcu ile anlaşıldı.Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı benim üzerime ne düşüyorsa ben varım.Bu takım Şilemizin dışa açılan yüzü,bende Belediye Başkanı olarak elimden ne geliyorsa yapacağım demesi ile yeni yönetiminde istikrarlı ve bir o kadar da kararlı oluşu takıma can verdi.

Takımın hocası Tayfun hocanın talepleri üzerine yeni transferler yapıldı. Son gün lisanslar çıkartıldı.Takım bugün ikinci yarının ilk maçına çıktı.Takımı yeni yöneticilerden Şile Resort otel’in sahibi Ünal Başaran otelinde ağırladı.Sabah kahvaltıda yöneticilerde toplandı ve takımla beraber kahvaltı yaptılar.Toplantı odasında futbolcularla bir araya gelen yönetim ve Başkan Hasan Çiftçi artık yeni yönetimle beraber her şeyin daha güzel olacağını ve herkesin alın terinin karşılığını alacağını söyledi ve futbolculardan bu maçta galip gelerek yöneticileri utandırmamalarını istedi ve futbolcularda bu maçı alacakları sözünü verdiler.

Şile Yıldızspor karşılaşmaya yeni transferlerden iki oyuncuyu kadroya alarak başladı.96 Ömer Özleyen,4 Aykut Taşkınfırat(Kaptan) , 7 Kerem Öz , 8 Şamil Başaran , 10 Tahsin Hacımustafaoğlu ,14 Emin Aladağ ,17 Mürsel Civelek ,21 Hüseyin Çıray (yeni) 34 Aytürk Halil Hocaoğlu ,57 Murat Türkkan(Yeni) 66 Semih Ergül ilk 11 ile çıktı.Rakip Urfa’nın Karaköprü takımı idi.Karaköprü kafaya oynayan bir takım.

Yedekler ; 1 Alptekin Teytey , 11 İskender Alın , 16 Mehmet Kalkan ,18 Furkan Külekçi ,22 Mehmet İncebacak  (Yeni) 77 Burak Göksel (Yeni)  52 Ozan Altuntaş

Şile’nin Yıldızları Coştu

Yönetimin istikrarı ve çabaları futbolculara da güven verdi.Futbolcular maça çok iyi başladılar.maçın 11 dakikasında Semih’in akıl dolu golü ile Şile Yıldızspor 1-0 öne geçti.Golden sonra maç tam bir orta saha mücadelesi ile geçti.İlk yarı bu sonuçla bitecek derken rakip Karaköprü 41. dakika da karambol bir pozisyonda golü buldu 1-1 oldu.

Gemisini kurtaran kaptan Aykut Taşkınfırat

Şile Yıldızspor Karşılaşmanın 2. Yarısına fırtına gibi girdi.Tribünlerde hemen hemen doldu.Şile Yıldızspor ,karaköprü kalesini ablukaya aldı.Tüm futbolcular canla başla oynuyorlar.

  1. dakikada kullanılan kornere Kaptan Aykut öyle bir kafa vurdu ki ,Karaköprü kalecisi Şile Yıldızsporun geçen yılki kalecisi adam gibi adam Erşen Çilingir topu ancak ağlarda gördü. 2-1

65 dakikada ilk golü atan Semih yerini Tecrübeli golcü İskender Alın’a bıraktı.

  1. dakikada Şamil çıktı yerini Yeni transfer Mehmet İncebacak’a bıraktı.
  2. dakikada Tahsin çıktı yerini yeni transfer Burak’a bıraktı.

Oyuna giren bu 3 futbolcu da ellerinden geleni yaptılar.Yeni transferler takımla çalıştıkça daha da iyi olacaklar ve bu takımın maçları daha zevkli geçecek.

Birlik ve beraberlik Şile Yıldızsporu kendine getirdi ve bu zorlu maçı 2-1 alarak rahat bir nefes aldı.

Karşılaşmadan sonra yeni yönetim ve futbolcular soyunma odasında galibiyetin tadını çıkardılar. Futbolcular adına kaptan Aykut Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerine biz sözümüzü tuttuk sıra sizde diye söyledi. Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri de bizde sözümü tutuyoruz diyerek primlerini ödediler. Başkan yardımcıları Taner Özten,Erol Acar,Ünal Başaran bundan sonra teriniz soğumadan paralarınızı alacaksınız sizden tek istediğimiz maçlardan sonra bizim boynumuzu bükmeyin dediler.