ŞİLE’NİN DEVASI VAR…

267

DEVA Partisi Şile Teşkilatı, ilk kongresini yaparak kurucu ilçe başkanı İbrahim Avcı ve yönetimi ile güven tazeledi. Kongrede konuşan Başkan Avcı, “Şile’nin artık DEVA’sı var” dedi.

Türk siyasetinin yeni ismi DEVA Partisi Şile Teşkilatı, ilk kongresini yaptı. Ali Babacan’ın liderliğinde siyaset arenasına giren DEVA partisinin ilçe teşkilatı geçtiğimiz yıl İbrahim Avcı ve arkadaşları tarafından Şile’de de kurulmuştu. Partinin 1. olağan kongresi Şile Nikah Sarayı’nda gerçekleşti. İl yöneticilerinden İbrahim Özyurt’un divan başkanlığında gerçekleşen kongreye İYİ Parti Şile İlçe Başkanı Kahraman Koç, CHP İlçe Başkan Yardımcıları Emrullah Uysal ve Mustafa Sarı, Gelecek Partisi İlçe Başkanı M. Sadık Çağlayan, BBP İlçe başkanı Birkan Ege, bazı muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve partililer katıldı.

Kongrede; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından faaliyet raporu ile gelir ve gider tablosu ibra edildi. Sonrasında ilçe başkanı İbrahim Avcı bir selamlama konuşması yaptı. Şile’ye dair her sorunun takipçisi olacaklarını vurgulayan Avcı, önceliklerinin hukuk, adalet ve eğitimde fırsat eşitliği olduğunu söyledi. Avcı, “Yoksulluk kötü yönetimin eseri. DEVA yönetiminde kötü bir rüyadan uyanır gibi uyanacağız. Her şey çok hızlı düzelecek” dedi.

DEVA Partisi İl Başkanı Dr. Erhan Erol ise ülkenin başta ekonomi olmak üzere ciddi sıkıntılar yaşadığını hatırlatarak sözlerine başladı. Eylül ayında yapılan bir ankette halkın %45’inin sadece barınma ve beslenme ihtiyacını karşılayabildiğini iddia eden Erol, “Ama ülkeyi yöneten anlayış halen daha ülkede refah var diyor. İş yerleri kapanıyor, firmalar batıyor, gençlerimiz ülkeden kaçmanın yollarını arıyor, emeklilerimiz sıkıntı içinde ama birileri halen her şey iyi diyor. Biz rövanşist bir siyasi anlayışa sahip değiliz. Herkesin eşit olduğu bir gelecek için, insanımıza yakışan bir gelecek için çalışacağız” dedi ve Babacan’ın ülke ekonomisinin başında olduğu bir geleceği Türk halkının hak ettiğini söyledi.

Kongrede daha sonra oylamaya geçildi. Tek liste ile aday olan İbrahim Avcı tekrar göreve getirildi. DEVA Partisi’nin yeni ilçe yönetimi şu isimlerden oluştu: İbrahim Avcı, Özhan Kalem, Gürkan Şahin, Akın Atasayan, Sebahattin Polat, Hamza Küçük, Dilruba Yıldız, Aycan Özer, Adem Çekim, Nurgül Selçuker ve Adile Şahin.