ŞİLELİ GENÇLER ÇANAKKALE’DE

669

Şileli Gençlerini Kaymakam Salih Yüce, Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ve Milli Eğitim Müdürü Harun Dizieğri ve vatandaşlarla ile birlikte tarihimize, ecdadımıza görkemli törenle ve dualarla uğurladılar.

Şile İlçe Milli Eğitim ile imzalanan protokol kapsamında düzenlediği Şile Merkez ve Mahallelerinde bulunan Ortaokulları öğrencileri Çanakkale’ye geziye, tarihimizi ve kültürümüzü yerinde görmeye gittiler.

Liman mevkiinde görkemli tören ve dualarla yola çıkacak olan öğrencilere bir konuşma yapan Belediye Başkanı Can Tabakoğlu; “Sizler buradan aziz şehitlerimizi, dedelerimizin ruhlarını şad etmek üzere yola çıkacaksınız. Çanakkale’de dedelerimizin nasıl mücadele verdiğini gezerek çok daha iyi anlayacaksınız. Söz konusu vatan olduğu zaman müdafaa etmekten çekinmeden mücadele eden her bir vatan evladını minnetle, saygıyla yad ediyorum. Ruh aynı yer ayrı. 15 Temmuz darbe gecesi de aynı mücadele ile vatan toprağını savunan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” sözleriyle öğrenci kardeşlerimizi uğurladı.

Başta Belediye Başkanı Can Tabakoğlu olmak üzere törene katılan tüm vatandaşlar öğrencilerle, şehitlerimize selamlarını ve minnetlerini gönderdiler. Yaklaşık 260 Ortaokul öğrencisinin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte, verdiği sözleri tutan ve öğrencilerin isteklerini yerine getiren Belediye Başkanına, öğrenciler ve veliler teşekkürlerini ilettiler.

Çanakkale’ye ziyarete giden gençler, Conk bayırını, 57. alayı, Seyit Onbaşı’yı yerinde görerek hem tarihimizi rehberler eşliğinde daha iyi öğrenme fırsatı hem de kendi değerlerimizin nasıl kazanıldığını hissettiler.