Şile’li Av.Kadir Can Karataş 1.Bölgeden Aday

0
171

24 Haziran seçimine giden yolda merakla beklenen milletvekili listeleri Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunuldu.  Listelerde birçok sürprizlerin yaşanırken, Milliyetçi Haraket Partisi  İstanbul 1.Bölgeden Şileli Av.Kadir Can Karataş’a  listesinde yer verdi.Tüm Partilerin Milletvekili aday listelerine bakıldığında Şileli tek aday Av.Kadir Can Karataş olmuştur.

KARATAŞ: ‘TBMM ÇATISI ALTINDA HİZMET ETMEK İSTİYORUM’

Devletimizin ve Aziz Milletimizin üzerine oynanan oyunların had safhaya ulaştığı şu günlerde 24 Haziran seçimleri milli bekamız için çok büyük önem arz etmektedir. Millet olarak birliğe, birlikten kuvvet yaratmaya ve o kuvveti diri tutarak yılmayan, sürdürülebilir bir ateş yakmaya en çok ihtiyacımız olduğu dönemler geçiriyoruz. Nitekim Gazi Meclisimizin çatısı altında kurulacak parlamentoda aklı, fikri ve vicdanı hür Türk Gençlerine büyük vazifeler düşmektedir. Türk genci zorda kalınca köşesinde hayıflanan değil, devleti ve milleti için her zorluğa göğüs gerebilecek ve dahi o zorluklar karşısında dirayet gösterip her an o taşın altına elini koyabilecek güce, cesarete ve ferasete sahiptir. 

İşte bu ülkü uğrunda Gazi Meclisimizin şerefli bir Türk Parlamenteri olabilmek adına, devletimizin ve milletimizin teminatı olan Milliyetçi Hareket Partisine yaptığım milletvekili adaylık başvurum Sayın Genel Başkanımızın takdirleri ile kabul görmüştür.

Zorda, darda ve müşküle düştüğü her anda ihtiyaç duyduğu kudreti damarlarında gezen asil kanda bulan bir milletin evladı olarak, Milliyetçi Hareket Partisinin 1. Bölge Milletvekili Adayı olmaktan şeref ve gurur duyarım.

 KARATAŞ KİMDİR ?

Avukat Kadir Can KARATAŞ 1988 yılı Aralık ayında İstanbul Üsküdar’da doğmuş olup, aslen manav kökenliŞile’li bir ailenin ilk çocuğudur. Evli ve bir erkek kardeşi olan aday 30 yaşındadır.

İlk, orta ve üniversitesi eğitimini başarı ile tamamlayan Kadir Can KARATAŞ 2013 yılında hukuk fakültesinden mezun olup zorunlu avukatlık stajını tamamlamış ve avukatlık stajının sonra ermesi ile birlikte İstanbul Ataşehir’de bulunan ve kurucusu olduğu avukatlık ofisinde serbest avukatlık yapmaya başlamış ve halen aynı iş ile iştigal etmektedir. İş hayatı yanında akademik eğitimine de devam eden aday,Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün Sermaye Piyasası ve Ticaret Hukuku bölümünde Tezli Yüksek Lisans öğrenimine devam etmekte ve tez çalışmalarını sürdürmektedir.

Aday, avukatlık mesleği yanında ayrıca memleketi olan Şile’nin çatı hemşeri derneği olan Şile ve Ağva Civar Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin asli yönetim kurulu üyeliği ve yine Şile’ye bağlı Gökmaslı Köyü Turizm ve Kalkındırma Derneği’nde yönetim kurulu üyeliğini yürütmektedir.

2015 yılı ikinci döneminden bu yana Milliyetçi Hareket Partisi Ümraniye İlçe Teşkilatı’nın aktif üyesi olan Kadir Can KARATAŞ, Milliyetçi Hareket Partisi 27. Dönem İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili adayı olmuştur.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here