ŞİLE’DE YAZ FESTİVALLERİNE YOĞUN İLGİ…

135

Şile Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Boyu Festival Etkinlikleri kapsamında sahne alan 1-2-3 Temmuz tarihlerinde Şile’den müzik sesleri yükseldi.

Ağvalılara Büyük Jest: Zehra Sahneden İnmedi

1 Temmuz Cuma akşamı Ağva’da Zehra konseri ile başlayan festival, Ağvalıların büyük coşkusuyla ve memnuniyetiyle karşılandı. İzleyenlerin ilgisini ve sevgisine hayran kalan sanatçı Zehra, uzun süre sahneden inmedi. Ağvalılar ise hep bir ağızdan sanatçıya eşlik etti.

7’den 70’e İmera

Festivalin 2. gününde Şile Kent Meydanında sahne alan İmera Müzik Grubu; Karadeniz ezgileri taşıyan eserleriyle dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Karadeniz ezgilerinden oluşan eserlere gerek horonlarıyla, gerek seslendirerek 7’den 70’ tüm dinleyiciler eşlik etti. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın sanatçılara çiçek takdimi ve gelenekselleşen selfi pozuyla sona eren konsere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Unutulmaz Eserler Dinleyicilerle Buluştu

Şile Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Şile Belediyesi Türk Sanat Musikisi Cemiyeti, 3 Temmuz Pazar günü gerçekleştirdiği konser ile Yaz Boyu Festival etkinliklerinin 3. gününde Şile Kent Meydanında dinleyicilerle buluştu.

Birbirinden değerli ve unutulmaz Türk Sanat Musikisi eserlerinin seslendirildiği koro performansların yanı sıra solo performanslar da büyük beğeni topladı.

Festival boyunca sahne etkinliklerinin yanı sıra, Üsküdar Caddesinde sokak etkinlikleri de vatandaşların beğenisini topladı.

Etkinliklerimiz Devam Edecek

Etkinlikler ve icra edilen konserler ile ilgili demeç veren Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ‘’İstanbul’un parlayan yıldızı Şile’yi kültür ve sanatla buluşturmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geçen pandeminin ardından, birlikte olmayı, eğlenmeyi, kucaklaşmayı özledik. Geçtiğimiz yaz hemşerilerimizin takdirini aldığımız etkililiklerimizi bu yıl arttırdık. Çocuklarımız için yaptığımız etkinliklerimizden, gençlerimize ve her yaş gurubuna hitap edecek eserleriyle Şile; Türkiye’nin önde gelen sanatçılarını ağırlamaya devam edecek.  Yaz sezonu boyunca etkinliklerimiz ve konserlerimiz devam edecek. Sanatseverler sanata, Şile müziğe doyacak ‘’ dedi.