ŞİLE’DE İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 97. YILI KUTLANDI

0
19

Çanakkale Deniz Zaferi etkinlikleri kapsamında Şile Kültür Merkezinde Şile İMKB 50. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ‘’ 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı coşkuyla kutlandı.

Düzenlenen programa Şile Kaymakamı Salih Yüce, Şile Garnizon Komutanı Hava Albay Beşir, Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, İBB Kültür ve Turizm İl Müdürü, Dr.Coşkun Yılmaz, Muhtarlar, STK Temsilcileri ile çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

 ‘’12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Şile İMKB 50. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan sinevizyon gösterimi ile başladı.

İBB Kültür ve Turizm İl Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz konuşmasında; ’’bu ruh 100 sene de geçse hep aynı ruh olarak kalacak. Dün Çanakkale’de, bugün 15 Temmuz’da yapılanlara karşı biz hep birlikte olacağız. Zaman değişiyor ama amaç değişmiyor’’ ifadelerini kullanırken, Belediye Başkanı Can Tabakoğlu konuşmasında; ’’İstiklal Marşımızın kabulünün 97. Yıldönümünü kutluyor, Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın diyen Mehmet Akif Ersoy’u saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Dün olan bugün de oluyor. Bugün Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı harekatı ile vatanın bütünlüğü korunmaya devam ediyor. Sizlerden Aziz şehitlerimizin ruhlarına birer fatiha okumanızı rica edeceğim. Bu vatan gerçekten kolay kazanılmadı. Ben 15 Temmuz zamanı Karakol’un önünde okuduğum İstiklal Marşımızı, o an gerçekten milli birlik zamanında ki duygular ile okudum. Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’’ dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Şile’de düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon alanında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here