ŞİLE’DE İKTİDAR-MUHALEFET ÖRNEK UZLAŞMA MODELİ..

404

Göreve geldiği günden bugüne tüm meclis kararlarını muhalefet meclis üyeleriyle uzlaşarak oybirliği ile kabul eden Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, bütün belediyelere örnek bir yönetim modeli sergiliyor.

Şile Belediyesi’nin tüm meclis kararları Cumhur ve Millet ittifaklarının oybirliği ile geçiyor. Cumhur İttifakı Adayı Ak Parti’li İlhan Ocaklı’nın göreve geldiği günden bugüne sergilediği örnek yönetim modeli sayesinde ilçeyle ilgili tüm kararlar ortak akılla anlaşarak alınıyor. 4 İYİ Parti, 3 MHP ve Başkan Ocaklı ile birlikte 9 Ak Parti’li meclis üyesi Şile’nin tüm meclis kararlarını uzlaşma yöntemiyle oybirliği ile geçiriyor. Mecliste görüşülen konuları önceden istişare ederek karşılıklı düzenlemeleri birlikte yapan iktidar ve muhalefet üyeleri dolayısı ile kararları da yine birlikte onaylıyor. Haziran ayı meclis toplantısında son günlerde muhalefetin bazı eleştirilerine cevap verirken konuyu gündeme getiren Başkan İlhan Ocaklı, “İlçemizle ilgili her türlü işbirliği ve birlikte çözüm yollarını sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Söz konusu Şile ise bu hususa herkesin dikkat etmesi gerekir

Son günlerdeki bazı polemiklere cevap veren Başkan Ocaklı, bazı uyarılarda bulundu. Ocaklı; “Söz konusu Şile ise bu hususa herkesin dikkat etmesi gerekir. Özellikle buradaki meclis üyesi arkadaşlarımızın ve yöneticilerimizin her şeyden ve herkesten daha fazla dikkat etmesi gerekiyor çünkü sizin söylemleriniz bağlayıcı oluyor. Bir sıkıntı ve yanlış varsa bunu kamuoyu önünde değil, gelin paylaşın biz iyi niyetli olarak buna hazırız dedik. Bunda samimi olduğumuzu ifade ettik yine ifade ediyorum. Aslında işin özü şu; bu ilçeyi hepimiz çok sevdiğimizi söylüyoruz, aynı hassasiyetin altına imza atıyoruz. Bir pandemi süreci geçirdik, yeni yeni normalleşmeye başlıyoruz, esnafımız ciddi sıkıntılar yaşadı. Fakat bu yaz Şile için önemli ve yoğun geçecek cumartesi Şile’deki restaurantlarda boş yer yoktu. Allah bereket versin. Bu esnafın hukukunu da birlikte koruyacağız. Burada bulunan seçilmiş meclis üyesi arkadaşlarım hepimizin sorumluluğu bu anlamda ziyadesiyle önemlidir. Siyaseti yapacağımız zaman gelecek, sahalara çıkacağız, siz diyeceksiniz ki biz daha iyi yapacağız, biz diyeceğiz daha iyisini yapacağız ama bunu kamuoyunda ilçenin hassasiyetlerini dikkate alarak yapılmasını özellikle ve önemle tavsiye ediyorum” dedi.

Derdimiz kusur aramak değil, bu memlekete hayırlı işler yapabilmektir

Başkan Ocaklı şöyle devam etti, “ilçemizin kalitesini hep birlikte artıracağız, sahillerimiz daha da güzelleştireceğiz bunu yaparken Şile’nin menfaati neyi gerektiriyorsa onu yapacağız ve herkesten destek alacağız. Bakanlıksa Bakanlık, devletse devlet, Büyükşehir’se Büyükşehir, belediyeyse belediye, köylümüz, esnafımızla hep beraber yapacağız. Benim makama geldiğinizde yeşille olan muhabbetimi aşağı yukarı herkes görmüştür. Doğayı seviyorum, çevreyi seviyorum, denizi seviyorum. Eksik olacak ben mükemmel bir insan değilim, elbette eksik yapacağız, belediye mükemmel bir belediye değildir, kimse mükemmel değildir, herkesin bir eksikliği vardır. Ama tekrar ifade ediyorum “iyi niyetle” sonuna kadar da bu iyi niyetle mücadele edeceğim. Doğru olmak kadar güzel bir şey yok, ekşi yemedim karnım ağırsın. Kusur aramaya kalkarsak herkesin bir kusuru vardır. Derdimiz kusur aramak değil, bu memlekete hayırlı işler yapabilmektir” dedi.