ŞİLE’DE ÇOCUKLAR İLK ORUÇLARINI AÇTI

0
55

Şile Belediyesi “ O eski Ramazan geceleri Şile’de yaşanıyor.” dedirtmeye devam ediyor. Birbirinden özel etkinliklerle geçen Ramazan gecelerinde çocuklar ‘İlk Orucum İlk İftarım’ programını büyük bir coşkuyla kutlandı. Programda çocuklar maskotlarla, animatörlerle ve mehteran ile yoğun katılım sağlanan kortej yürüyüşünü gerçekleştirdi.

Kortej yürüyüşünün ardından Belediye Meydanına ulaşan çocuklar oruçlarını büyük bir kalabalıkla açtı. İftarın ardından gerçekleştirilen etkinlikler ve “Ben Mehmet Akif” adlı meddah tiyatro oyunu ile eğlenen çocukların mutlulukları gözlerinden okunurken, Belediye Başkanı Tabakoğlu’na, her sene bu etkinliğin yapılmasını sağladığı ve kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadığı için teşekkürlerini ilettiler.

Gecede konuşan Belediye Başkanı Mimar Can Tabakoğlu: “Çocuklarımız bizim geleceğimizi temsil eder. Onların mutluluğu ve eğitimi için elimizden gelenin en iyisini ortaya koymalıyız. Çocuklarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin ramazanı bize ve ülkemize hayırlı eylesin.” dedi. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here