ŞİLE’DE CHP’Lİ KADINLAR ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI

949

Şile İlçe Başkanı Şecaattin Güney’inde katıldığı programda Şile CHP Kadın Kolları Arslanbey Kanatçısında düzenlediği kahvaltılı programla “Anneler günü”nü kutladı.

Annelerin bir araya geldiği buluşmada Kadın Kolları Başkanı Bahtışen Giray, yaptığı konuşmada; bugünün gücün, enerjinin, direnişin günü olduğunu vurgu yaptı.

Giray  konuşmasına şöyle devam etti. “Doğurganlığın ve uyanışın bir simgesi olan bahar ayı, aynı zamanda barışa adanan bir gün olarak bilinir. Doğuşun, dirilişin, var oluşun günü. Gücün, enerjinin, direnişin günü bugün. Kadının sahiplendiği, koruduğu, gerektiğinde dağları devirdiği gün, bugün. Ve kendini anne hissedenlerin günü bugün, anneler günü bugün. Kadını, anneyi sadece anneler gününde ve kadınlar gününde hatırlayıp darlaştırmamak, azaltmamak bütün isteğimizdir. Ayrıca annelerin erkek çocuklara imtiyazlı davranmadan onları ilerideki aile hayatında bir kadın düşmanı yaratmadan büyütmeleridir. Varoluşun sebeplerisiniz, öznesisiniz, gücünüzü fark edin, bilin ve koruyun. Sizler toplumun kıymetlilerisiniz” dedi.

YILIN ANNESİ SEVİM BABAOĞLU

Kadın kolları Bahtışen Giray’ın konuşmasının ardından İlçe Başkanı Şecaattin Güney tarafından yılın annesine plaket verildi. Başkan Şecaattin Güney kadınlara yönelik mesajında annelerin yerinin doldurulamayacağı, onlar barışın ve sevginin en kutsal örnekleri olduğu vurgusunda bulundu. Güney; annelik en yüce duygudur. Karşılıksız sevginin, barışın, şefkatin, hoşgörünün ve özgüvenin simgeleridir. Onların yetiştirdiği evlatlar geleceği şekillendirir. Yarının teminatlarını onlar yetiştirir. Annelik kutsallığın yanında dünyanın en zor mesleğidir. Ben şahsınızda önce şehit annelerinin önünde saygı ile eğilir, hepinizin gününü kutlarım” dedi.

Yapılan plaket töreninin ardından sazlı, sözlü oyun havaları ile birlikte anneler keyifli saatler geçirdi.

Mutlu bir tebessümle programdan ayrılan anneler, emeği geçenlere teşekkür ettiler.