Şile’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Her Zamanki Coşkuyla Kutlandı!

140

Korona Virüs önlemleri sebebiyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinde zaman geçiren vatandaşlar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile meclisimizin açılışının 100. yıldönümünü evlerinde coşkuyla kutladı.

Covid-19 önlemleri sebebiyle evlerinde zaman geçiren çocuklara yönelik sosyal medya etkinlikleri ile akşam 21.00’da balkonlardan seslendirilen İstiklal Marşımız ile Şile’de 23 Nisan coşkusu evlerin içine taşındı.

Online 23 Nisan Etkinlikleri Büyük İlgi Gördü

Şile Belediyesi’nin Instagram hesabından canlı yayını yapılan “Origami Atölyesi” ve “Volkan Öğretmen ile Ukulele Dinletisi” takipçilerden büyük ilgi gördü. Yine 23 Nisan ve Meclisimizin 100. Yılı temalı resim yarışması düzenleyen Şile Belediyesi dereceye giren eserlerin sahibi öğrencilere hediyelerini takdim edecek.

İstiklal Marşımız Balkonlardan Yankılandı

23 Nisan akşamı saat 21.00’da Şileli Şehitler Anıtı’nın önünde İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan yürüyüş programına Şile İlçe Kaymakamı, Şile Garnizon Komuntanı, Şile Belediye Başkanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı ve basın mensupları eşlik etti . Üsküdar ve Cumhuriyet caddesinde 23 Nisan şarkıları ve kortej eşliğinde yürüyen İlhan Ocaklı ve protokole, hemşehrilerimiz evlerinin balkonlarından büyük bir coşkuyla eşlik etti.

Milli ruhun her koşulda diri tutulmasının önemine vurgu yapan Şile Belediye Başkanı  İlhan Ocaklı; “Milli bayramlarımızda birlik ve beraberliğin önemini özellikle bu günlerde daha iyi anlıyoruz. Evlerimizde zaman geçirmek zorunda olsak da,  yüreğimizde ki vatan sevgisi  Bayraklarımız ve İstiklal Marşımızda vücut buldu. Bizlere evlerinden eşlik eden tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.