ŞİLE YILDIZSPOR’A 1 MİLYONLUK SPONSOR!

537

Şile’nin 3.Ligde mücadele veren başarılı takımı Şile Yıldızspor’a sponsor desteği geldi. Şile aşığı ,Şile’li iş insanı Gema Polimer’in sahibi Mehmet Aydın takıma sponsor oldu. Başarılı ekibin adı ise 2021-2022 sezonunda GEMA POLİMER ŞİLE YILDIZSPOR oldu.

14 Temmuz günü isim değişikliği ve sponsorluk anlaşması için gerçekleşen imza törenine yönetim kurulunun yanı sıra Şile Kaymakamı M.Nebi Kaya,Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile Emniyet Müdürü Hazım Gümüş, İBB Mezarlıklar Müdürü Süleyman Ecin ve ŞADER Başkanı S.Hilmi Eren katıldılar.

Toplantı öncesi konuşma yapan Şile Yıldızspor Başkanı Hasan Çiftçi; “bu yıl Şile Yıldızspor olarak bu sene 4. Yılımız 3. Ligte mücadele edeceğiz. Geçen zorlu bir süreçle ilgili maalef bu pandemiden dolayı çok sıkıntılar yaşadık, tüm ülke olarak yaşadık. Biz elimizden geldiği kadar yönetim kurulu olarak bu kulübü en azından ligden düşürmedik. Nice İl takımları vardı patır patır döküldüler ama Allah’ın izniyle bu yönetim kurulu sayesinde kulübü ayakta tuttuk. Ben buradan Mehmet abimize (Aydın) yönetim kurulumuza, bundan önceki yöneticilerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çok büyük fedakarlıklar içinde bulundular, çok büyük katkınız oldu, çok büyük sıkıntılar çektik, hepinizden Allah razı olsun. Mehmet abi kulübümüze sponsor oldu ve 1 milyon gibi bağış yaptı. Şile Yıldızsporun ismi Gema Polimer Şile Yıldızspor oldu. Anlaşmasını da birazdan yapacağız. Yasal prosedürlerimizi burada gerçekleştirdikten sonra işi resmileştireceğiz.  Gema Polimer Şile Yıldızspora hayırlı olsun” dedi.

Başkan Hasan Çiftçi Şile Yıldızsporun geçmişte çok büyük başarılara imza attığını ve Adana gibi dev takımları elediklerini gururla anlattı. Çiftçi; “bizler bu yönetim kurulu olarak Şile’yi, Şile sevdalısı olarak en iyi şekilde temsil edeceğimize hep birlikte inanıyoruz ve taşın altına hepimiz elimi koyacağız. Açık ve net söylüyorum bir kuruş gelirimiz yok fakat Federasyon Türkiye’nin her tarafına bizi gönderiyordu. O sıkıntı ve problemler içerisinde 3. Lige çıkmış bir takımız. Borcumuz var fakat tesisi olmayan ve sembolik borcu olan  sayılı takımlardanız. Bunun için bile bu kulübe emek verenlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Türkiye’de tek tesisi olmayan takımız üstelik. İnşallah hep birlikte daha güzel ve iyi yerlere geleceğimize inanıyorum” dedi.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’da bu imzanın hayırlı olmasını temenni etti ve Şile Yıldızspor Şile için çok önemlidir” diyerek sporun her dalının önemine değindi.Ocaklı İlçemizin güzide takımı olan ve başarılarıyla gururlandığımız takımımıza yeni sezonda başarılar diliyorum.

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya’da; “sizleri tebrik ediyorum ve başarılarınızın daim olmasını temenni ediyorum. Futbol şirket gibi zor yönetilmesi gereken bir sektördür. Ama başarılı olacağınıza zerre kadar şüphemiz yok. “Bir elin nesi var, iki elin sesi var” sadece sizlerle değil, bizler geri planda sizlere her zaman destek vereceğiz, destekçiniz olacağız, Belediyemiz, belediye başkanımızı kurumlarımız, tabiki hepsinden öte Şileliler sahip çıkacaktır” dedi.