ŞİLE YILDIZSPOR ŞAMPİYON……

0
212

Şile Yıldızsporumuz 3. Lige yükseldi

Bölgesel Amatör Lig Play-Off maçında Şile Yıldızspor ile Alibeyköyspor Sancaktepe 15 Temmuz Stadında karşı karşıya geldi.

İki takım seyircisinin de müthiş destek verdiği karşılaşmayı Şile Yıldızspor 2-0 galip tamamladı.

Bu sonuçla 3.Lige çıkan Şile Yıldızspor tarihinde ilk kez profesyonel lige yükselmiş oldu.

Şile Yıldızspor’u galibiyete taşıyan golleri 11 ve 39. dakikalarda Birol Öztürk kaydetti.

Karşılaşmayı Şile Kaymakamı Salih Yüce,Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu,Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın,Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem,Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Genç ,Şile Yıldızspor Kulüp Başkanı Hasan Çiftçi ve Sancaktepe Basın danışmanı Mehmet Ergün birlikte izlediler.

Tribünlerin tıklım tıklım dolu olduğu karşılaşmada her iki takım oyuncularıda Playofa yakışır bir mücadele gösterdiler.Ama güçlü olan ve daha akıllı oynayan Şile Yıldızspor Süper starı Birol’un iki akıl dolu gölüyle maçı kazanmasını bildi.

Kaleci Erşen kalesinde devleşirken,Camara sanki tüm gücünü bu maça saklamış gibi koşarken,defans oyuncuları Başta kaptan Vijdan olmak üzere Aykut,Ersen,Ali Fırat,Orta saha oyuncuları Erkan,Yetkin,Cenk,Burak ve forvette Şile Yıldızın süper star golcüsü Birol var güçlerinle ve şampiyonluk inanaçlarıyla sanki sahada devleştiler ve Alibeysporu adeta sahadan sildiler.

Şile Yıldızspor Başkanı Hasan Çiftçi;biz bu lige başlarken misafir olduğumuzu ve bu sene mutlaka 3.Lige çıkacağımızı düşünerek kadromuzu kurduk ve Allah’ıma şükürler olsun bu amacımızada ulaştık dedi.3.Lige çıkmamızda emeği olan herkese Teknik kadromuzdan futbolcu kardeşlerime,seyircimizden malzemecimize kadar çok teşekkür ediyorum.Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu’na özellikle teşekkür ediyorum.Başkanımız bize her zaman maddi ve manevi yardımlarını esirgemedi.Her zaman bizim yanımızda oldu ve bizle birlikte dertlendi.Bize güvendi bizlerde onun güvenini boşa çıkarmadık.Şile’mize taririhinde ilk kez Profesyonel ligde oynama onurunu yaşattık.Yönetici arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim dedi.

Maçtan sonra Şile Yıldızsporlu futbolcular ve taraftarlar dakikalarca şampiyonluk şarkıları söylediler.Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ve kulüp Başkanı Hasan Çiftçi futbolcularla birlikte tribünleri gezerek bu sevinçlerini taraftarlarla paylaştılar.

Şile Yıldızspor taraftarları kendilerine yakışanı her maçta yaptıkları gibi bu maçtada yaptılar.Kendi takımlarını desteklediler.Ama Alibeyköy taraftarları sürekli küfür ederek ne aciz olduklarını ortaya koydular.Bu da yetmedi tribünlerde kendi aralarında kavga ettiler.

Bende bizlere bu gururu yaşatan Başkanından yöneticisine,taraftarından,futbolcusuna herkese sonsuz teşekkür ediyorum.

STAT : Sancaktepe 15 Temmuz
HAKEMLER: Emre Kargın – Emir Eray Eyisoy – Ersin Erbay / Direnç Tonusluoğlu
ŞİLE YILDIZSPOR: Erşen Çilingir, Erkan Kavak, Vijdan Aladağ, Ersen Savaş, Aykut Taşkınfurat, Yetkin Demir, Broulaye Camara, Ali Fırat Horasan, Cenk Sarıtaş, Birol Öztürk, Burak Balaban
YEDEKLER: Muhamme Kazım Önal, Drissa Keita, Hayrullah Yusufoğlu, Berkan İstanbul, Murat Erdi Yeşiltepe, Muhammet Raşit Yöndem, Furkan Külekçi
ALİBEYKÖYSPOR: Ufuk Şimşek, Yağızhan Biber, Veysel Gökcan, Suat Mede, Sertaç Aydın, Selim Gödebil, Amirhossein Epakchi, Kerim Diler, Fatih Tolga Öztürk, Eser Şen, Raşit Gür
YEDEKLER: Hamdi Yılmaz, İsmail Hakkı Doğan, Orhan Kalafat, Abdülkadir Cansız, Taşkın Gökçe, Ercan Yıldırım, Eren Toksoy
GOL: 11 ve 39.dakika Birol Öztürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here