ŞİLE YILDIZSPOR 3 PUANI 2 GOLLE ALDI

593

3.Lig 1. Gurupta mücadele eden şile Yıldızspor kendi seyircisi önünde Düzcespor’u güzel bir oyunla 2-0 yenmesini bildi.

Sezon öncesi  çok sancılı günler geçiren ve sezona geç başlayan Şile’nin yıldızları yavaş yavaş kendine geliyor.3. Ligdeki tüm takımlar gibi maddi sıkıntılarla boğuşan Şile Yıldızspor sezon öncesi satılma noktasına kadar gelmişti.Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın sahip çıkarak bu takım Şile’de kalacak bizde elimizden geleni yapacağız diyerek sahip çıktığı Şile Yıldızspor maddi sorunlarını çözdükten sonra kendine gelmeye başladı.

 

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın Şile’li iş adamlarını toplayarak takıma sahip çıkmaları gerektiğini söylemesi ile yeniden doğan Şile Yıldızspor geçen sezon ki kadrosunu lige başlamadan kısa bir süre önce teknik direktör Tayfun Rıdvan Albayrak ile anlaşarak başladı.Geçen sezondan alacağı kalan futbolcuların gitmesi ile elde birkaç futbolcu kalmış idi.Tayfun hoca ,Başkan Hasan Çiftçi Genel Kaptanlar Fatih Yıldız ve Mustafa Aykırı ile birlikte kolları sıvadılar ve art arda transferler yaparak takımı tamamladılar.Sezona liglerin başlamasına 30 gün önce başlayan Şile Yıldızspor ligin 6.haftasına gelindiğinde kısıtlı imkanlara rağmen inanmış bir takımın neler yapabileceğini ispatlamaya başladılar.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın sahip çıkması ve Şileli iş adamlarının takımı sahiplenmeleri meyvelerini vermeye başladı.

Bugün kendi sahasında oynadığı Düzcespor maçında farkı kaçıran taraf oldular.Karşılaşmanın 44.dakikasında rakip kaleci ile kafa kafaya çarpışan İskender Alın hastaneye kaldırıldı ve yerini Fuat Bavuk’a bıraktı.

Karşılaşmayı Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ,Şile AK Parti İlçe Başkanı Erdoğan Akgül,Şile İlçe spor müdürü Tanju Altınay ve ŞADER Başkanı Süleyman Hilmi Eren birlikte izlediler.

Karşılaşmanın ilk yarısı Şile Yıldızsporun baskılı oyunu altında geçti ama bir türlü golü bulamadılar ve ilk yarı 0-0 eşitlik ile bitti.

Kaptan Aykut Taşkunfırat ve arkadaşları biz bu maçı alacağız dediler.

Karşılaşmanın ikinci yarısına hızlı başlayan Şile Yıldızspor sağlı sollu ataklarla Düzce savunmasını adeta bunalttılar.

Gol 66. Dakikada 66 numaralı futbolcu Semih Ergül’dem geldi.Semih düzgün bir vuruşla takımını 1-0 öne geçirdi.

Furkan ve Tahsin’in üst üste kaçırdığı gollerle karşılaşma böyle bitecek derken sahneye Furkan Külekci çıktı ve düzgün bir vuruşla takımını 2-0 öne geçirdi.Bu golden sonra iyice dağılan Düzcespor oyundan koptu.90. Dakikada Tahsin boş kale yerine topu auta attı ve maç Şile Yıldızsporun 2-0 üstünlüğü ile bitti.

Maçtan sonra taraftarların tezahüratları arasında soyunma odasına giden Şile Yıldızsporlu futbolcular soyunma odasında zafer şarkıları söylediler ve Başkan Hasan Çiftçi’den primleri kaptılar.