Şile Yeni Otobüs Terminali Hizmete Girdi!

1542

Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu verdiği sözleri tek tek yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyor. Şile trafiğinin rahatlaması adına büyük öneme sahip yeni terminal alanı Ramazan Bayramı öncesi yapımı tamamlandı ve törenle hizmete açıldı.

Yeni Terminal Alanı açılışına, Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Hulusi Şentürk, Mehmet Metiner, Şile İlçe Garnizon Komutanı Albay Ali Beşir, Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Ak Parti İlçe Yöneticileri, MHP ilçe Başkanı Mustafa Pıçak, Daire Amirleri, Belediye Meclis Üyeleri, ŞADER Başkanı Rahmi Çakar, Şile Muhtarlar Dernek Başkanı Murat Tonbul, Otobüs ve Minibüsçü esnaflarımız ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi İBB Mehteran Takımı sahnede, iftarı bekleyen Şileliler için sahne aldı. Okunan Ezanın ardından açılan oruçlar sonrası trafik sıkışıklığını engelleyecek ve trafik sorununa büyük ölçüde katkı yapacak olan Yeni Terminal Alanının açılış törenine geçildi.

Şile’ye Hizmet Etmekten Mutluyuz Gururluyuz
Açılış töreninde Belediye Başkanı Can Tabakoğlu; ’’ 2002 yılından bu zamana iktidarımızla 2004 yılından bu zamana Belediyeciliğimizde Şile gerçekten hak ettiği yerlere varmanın mücadelesini verdik. Bunlardan bir tanesinin de mutluluğunu bugün burada hep birlikte yaşıyoruz’’.

’’Dört Mevsim Yaşayan Bir Şile!

Sloganıyla çıktığımız bu yolda, gece gündüz 24 saat çalışan bir ekiple, İstanbul Büyükşehir Belediyemiz en önemli partnerimiz olmak kaydıyla Bakanlıklarda çok önemli ittifaklar kurarak bu hizmetlerin bugün burada olmasını sağlıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinden ve kendilerinin bir çok kez ilçemizi ziyaret etmeleriyle ve Şile’yi önemsediğinin çok bilen bir Belediye Başkanı olarak Şile’nin geleceğine yaptığımız bu yatırımları ve attığımız adımları önemsiyor ve Şile halkına değer veriyoruz’’ ifadelerinin kullanan Belediye Başkanı Can Tabakoğlu;’’ Şile’de terminal alanının geçmişte hizmet verdiği alandan kaldırılarak ve kaldırıldığı yerde 600 araçlık 4 katlı yer altı otoparkı inşaatı devam ederken, üzerinde Kent Meydanı ve dükkanlarla turizme kazandırılacak ve terminal hizmetini de artık Bayrak Caddesi üzerinde bu yeni mekanda hizmet vereceğini ifade etti.

Onların Başarıları İle Gurur Duyuyoruz!

Yeni Terminal Açılışında, İlçede okul birincisi olan öğrencilere hediyelerini Milletvekilleri Hulusi Şentürk, Mehmet Metiner ve Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ödüllerini takdim etti.