ŞİLE TURİZM DERNEĞİNDE YENİ DÖNEM BAŞLADI!

292

Şile Turizm Derneği olağan kongresi 24 Haziran günü Marin Beach Hotel’de gerçekleşti. Kongre’de dernek üyeleri bir araya geldiler. Tümay İmamoğlu’nun aday olmadığı kongrede divan başkanlığını Rahmi Çakar yaptı.

Eski başkan Tümay İmamoğlu yaptığı konuşmada ertelenen kongrenin nihayet gerçekleştiğini söyledi. Son iki yıldır salgın sebebiyle bir faaliyetlerinin olmadığını üzülerek söyleyen İmamoğlu, geçmişte kendisine görevi layık görenlere teşekkür ettikten sonra “Umarım görevi yapabilmişimdir ama ben yapabildiğime inanmıyorum, potansiyelimizin altında kaldık. Elde olan ve olmayan nedenler var” diyerek özeleştiri yaptı.

Şile Turizminin COVID-19 salgınının da etkisiyle daha da yükseleceğine işaret eden İmamoğlu, “Bu derneğin geçmişte olduğu gibi yalnız bırakılma lüksü artık yok. Derneğimize sahip çıkalım” dedi.

Şile belediyesine önemli projeler kazandırdıklarını hatırlatan Tümay İmamoğlu yeryüzü pazarını örnek gösterdi. Şile bezinin coğrafi işaret alınmasında da derneğin katkısı olduğunu hatırlatan Tümay İmamoğlu mavi bayrak kazanılmasında da ciddi etkilerinin olduğunu söyledi.

Rahmi Çakar’dan Kayda Değer Öneriler…

Divan başkanı Rahmi Çakar dernek yönetiminde yer alan ve masayı dolduran genç girişimcilerin varlığından heyecan duyduğunu söyleyerek turizmin tüm paydaşlarının faaliyetlere katılımının sağlanması gerektiğine işaret etti.

Belediye ve kamu kurumları ile ilişkilerin sıkı tutulması gerektiğini söyleyen Çakar, “Birbirinizle ilişkilerinizi sıkı tutun. Birbirinizle tartışın, konuşun, eleştirilere tahammüllü olun” diyerek önerilerde bulundu.

Turizm ilçesi olan Şile’nin İstanbul’un turizm destinasyonunda yer almamasının acı bir olay olduğunu söyleyen Rahmi Çakar “Bu sizi bekleyen işlerden biri” dedi.

Yeni başkan Emre Budur’da ilk olarak hizmetlerinden dolayı İmamoğlu’na teşekkür etti. Derneğin yönetimi şu isimlerden oluştu: Emre Budur, Ahmet Demircikaya, Ahmet Etemoğlu, Aras Aslan, Ayberk Koçak, Erkan Çandır, Gökhan Uçar, Gürhan Demircikaya, Kaya Kocaman, Kemal Gedik, Murat Bilgin, Murat Göçen, Mustafa Alkan, Okan Sarı, Orhan Sarak, Öner Kayacık, Savaş Çetin, Serdar Çelik, SerkanVural, Şahin Çetin.