ŞİLE ORUÇOĞLU KÖYÜNDE MUHTEŞEM AV ŞÖLENİ

2780

Oruçoğlu Avcılık Atıcılık ve Okçuluk Yıldızspor Kulübü Derneğinin Şile Belediyesinin himayesinde, Armsan Silah Sanayii ve Ata Silah sanayinin sponsorluğunda düzenlediği 2017-2018 Av sezonu açılış bayramı, yeni yapılan Ataş poligonunda gerçekleştirildi.

 

Oruçoğlu Avcılık Atıcılık ve Okçuluk Yıldızspor Kulübü Derneği Başkanı Mehmet Gedik’in ısrarları ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’ın geçen yıl söz verdiği ve sözünü yerine getirerek Şile Belediye Başkanına verdiği talimatla bir ay gibi kısa bir zamanda Şile Belediyesi personelinin gece gündüz çalışarak, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın lojistik desteği ve İBB yol bakım daire başkanlığının büyük hizmetleri ile hazırlanan yeni Ataş poligonunda düzenlendi.

Tek kurşun atışı yarışması, Trap atışı yarışması, Şişe kurşun atışı yarışması, Tabanca atışı yarışması ve havalı tabanca atışı olarak beş kategoride yapıldı. Yarışmalarda dereceye girenlere hediyeler verildi. Birincilere sponsor firmalar ARMSAN Silah San A.Ş, ATA Silah San A.Ş firmaları tarafından tüfek ve Şile Oruçoğlu Avcılık Atıcılık ve Okçuluk Yıldız Spor kulübü Derneği tarafından kupa ve madalyalar verildi.

Ata sporlarımızdan Şile Belediyesi Okçuluk Kulübünün de poligonunda yer alması tüm katılımcıların ilgi odağı oldu. Katılımcılar ok atmak için adeta yarış ettiler. Okçuluk hocaları ok atmak isteyenlerle tek tek ilgilendiler ve nasıl atılacağını öğreterek ok atmalarına yardımcı oldular.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, Şile Kaymakamı Salih Yüce, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İBB Mezarlıklar Daire Başkanı Adem Avcı, İstanbul Orman 1.Bölge Müdürü Osman Demiral, İstanbul Orman Şube Müdürü Sabahattin Canbakkal, MHP Şile İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Küçükerman, Şile Jandarma Komutanı Yüzbaşı Volkan Ayvallı, Şile Orman İşletme Müdürü Murat Çakır, Şile Yeşilvadi Orman İşletme Şefi Mithat Gündüz, Şile Belediye Başkan Yardımcıları, Şile Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Geçen yıllara nazaran katılımın yoğun olduğu atışlarda gelen atıcılar yeni poligona övgüler yağdırdılar. İstanbul’a yakışır bir poligon olduğunu ve seneye buranın daha da modern hale getirileceğine çok sevindiklerini ve buranın kazandırılmasında büyük emeği olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’a teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Ana Sponsor Firmalar ARMSAN Silah San A.Ş ve ATA Silah San A.Ş günün anısına kendi ürettikleri son model silahları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’na hediye ettiler. Dernek Başkanı Mehmet Gedik’te yaptıkları büyük hizmetlerden dolayı teşekkür ederek birer plaket verdi.

Oruçoğlu Avcılık Atıcılık ve Okçuluk Yıldızspor Kulübü Derneği Başkanı Mehmet Gedik; Bize bu poligonu kazandıran AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş vekilimize, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu Başkanıma ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can başkanıma huzurlarınızda teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. Şile bölgesinde avcılık alanında faaliyet gösteren tek dernek Şile Oruçoğlu Köyü Avcılık ve Atıcılık derneğimizdir.25 yılı aşkın zamandır hizmetlerine devam eden derneğimiz benim başkanlığımda 12 yıldır bu hizmetleri devam ettirmektedir. Atışlarımıza gelerek bizleri onurlandıran katılımcılara ve izleyicilere teşekkür ederim. Bu atışların organizasyonunda bizlere destek olan başta ana sponsorlarımız ARMSAN silah san, ATA silah san ve Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’na bu desteklerinden dolayı yönetim kurulum adına özellikle teşekkür ederim. Diğer sponsor firmalarına da teşekkür ederim. Bu sponsorlar olmasa biz bu atışları 12 yıldır yapamazdık. Sponsor firmalar atışlarımızın mihenk taşlarıdır.

Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu; ben bu atışları önemsiyorum. Bu poligonun buraya yapılmasında başta Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Ataş ağabeyime, buranın yapımında bize lojistik destek veren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ağabeyime çok teşekkür ediyorum. Şile’mize ve İstanbul’umuza yakışır bir poligon oldu. Bu poligonda yapacağımız çalışmalar sonucunda çok modern hale getireceğiz ve burası 365 gün hizmet verecektir. Bu atışlarda emeği geçen başta dernek başkanı Mehmet Gedik ve yönetim kurulu üyelerine, Sponsor firmalara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm katılan atıcılara başarılar diliyorum dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı İstanbul 4. Dönem Milletvekili Mustafa Ataş, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen birer teşekkür konuşması yaptılar.

Başkan Tabakoğlu 5te 5 vurdu

Başkan Can Tabakoğlu Şişe atışında 5 te 5 vurarak ne kadar usta olduğunu gösterdi. Kendisinin bu konuda pek deneyimli olmadığını senede bir kez Oruçoğlu atışlarında atış yaptığını ifade etti.

ATIŞLARDA İLK ÜÇ SIRAYA GİRENLER

TEK KURŞUN ATIŞI

1-Murat Akceviz

2-Erdem Mutlu

3-Sabahattin Yılmazcan

ŞİŞE ATIŞI

1-Erdem Mutlu

2-Mustafa Bağcı

3-Ayhan Kapısız

TRAMP ATIŞI

1-Mahmut Uygun

2-Erdem Mutlu

3-Mustafa Bolanan

TABANCA ATIŞI

1-Zafer Yiğit

2-Sabahattin Yılmazcan

3-Tekin Çalağan

HAVALI TABANCA ATIŞI

1-Tamer Çalağan

2-Zafer Yiğit

3-Kahraman Ayvaz