ŞİLE ORDULULAR DERNEĞİ’NE YAKIŞIR BİR MEKAN

1021

Kısa süre önce Başkan seçilen başarılı iş adamı Durmuş Gümüş ilk icraatı olarak dernek lokalini Şile Eski Otobüs Terminaline taşıyarak, farkını ortaya koydu ve görkemli bir açılış yaptı.

Açılışa Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Garnizon Komutanı Ali Beşir, CHP İlçe Başkanı Şecaattin Güney, MHP İlçe Başkanı Mustafa Pıçak, Meclis üyeleri, STK Temsilcileri, Kamu Müdürleri, İşadamları ve Ordulu hemşeriler katıldı.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ LAYIKIYLA YAPMANIN ÇABASINDAYIZ

Açılış konuşmasını yapan Durmuş Gümüş; derneğimizin burada hizmet vermesine vesile olan, destekleyen, emek veren herkese teşekkür ediyorum. Bugüne kadar derneğimize başkanlık yapmış, emek vermiş tüm büyüklerimize de saygılarımı sunuyorum. Biz Ordulular Derneği olarak, ilçemizde birliğin ve dayanışmanın içerisinde olup, üzerimize düşeni layıkıyla yapma çabasındayız. Yaşımız itibarı ile eksiklerimiz ve hatalarımız olabilir, ondan dolayı da hoşgörünüze sığınıp, yolumuza devam edeceğiz. Tüm katılımcılara tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

KENDİLERİNİ KUTLUYORUM

Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’da yaptığı konuşmada; Şile Ordulular Derneğini bu hizmetinden dolayı kutluyorum. Gerçekten güzel bir hizmete vesile oldular. Şu sıralar Şile’de mekan sorunumuz mevcuttur, burayı çok güzel değerlendirdiler, amacımız belediyenin de katalizör olarak ortak bir kullanım fonksiyonu ile hizmet standartlarına kavuşturmak.  Ben arkadaşlarımıza başarılar diliyor, tekrar kendilerini kutluyorum” dedi.

BAŞARILAR DİLİYORUM

Şile Garnizon Komutanı Albay Ali Beşir’ de konuşmasında; Ordulu hemşerilerimle gurur duyuyorum. Güzel bir mekan açıyorlar, bu mekan ayrılığın değil, birlikteliğin, dostluğun, kardeşliğin mekanı olduğuna inanıyorum. Kendilerine bütün üyeleri ile birlikte başarılı çalışmalar diliyorum. Hastalarına, düğün derneklerine koşturacakları bir mekan olsun istiyorum. Durmuş kardeşime tüm ekibi ile birlikte başarılar diliyorum” dedi.

FINDIĞIN REKOLTESİNİ YÜKSELTELİM

CHP Şile İlçe Başkanı Şecaattin Güney’ de açılışta bir konuşma yaptı. Konuşmasında derneğin ilk kuruluş günlerine de değinerek; o günkü arkadaşlarımızı da hatırlıyorum, 20 yıldır Ordulular hemşehri aidiyetini, duygusallığını, oradaki yöresel örf ve adetlerini Şile’de yaşatıyorlar, bunu hep birlikte gördük. Aktif ve dayanışması çok güçlü olan bir dernek bundan dolayı gelmiş geçmiş bütün yöneticileri, üyeleri kutluyorum. Şile’mize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bu arada fındığın rekoltesini de biraz yükseltelim diyor, teşekkür ediyorum” dedi.

BİR ARADA OLMAKTAN DOLAYI ŞANSLIYIZ

MHP Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıçak’ta yaptığı konuşmada;  “burada hep birlikte Ordulular Derneğimizin açılışında bulunmaktan dolayı kendimizi şanslı hissediyorum. Çok güzel bir mekan oldu, çok güzel bir açılış oldu, başta Dernek Başkanı olmak üzere tüm yöneticilere teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından açılış gerçekleştirildi. Ordu’dan özel olarak gelen hediyelik fındıklar takdim edildi. Verilen ikramların ardından çekilen hatıra fotoğrafları ile birlikte açılış son buldu.