ŞİLE DEVLET HASTANESİ İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR

505

Şile’de verilen sözler tutuluyor, yüzler gülüyor. Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun yoğun mesaisi sonucu, projesi tamamlanarak, inşaat faaliyetlerine başlanan yeni devlet hastanesi hızla tamamlanıyor. Şile Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılarak Sağlık Bakanlığı ile koordineli bir şekilde yürütülen yeni Şile Devlet Hastanesi inşaatı yükseliyor.

Şile’nin öncelikli ihtiyaçlarından olan Yeni Devlet Hastanesi, Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun; ‘ilçemize yeni bir hastane kazandıracağız ve bu sorunu çözeceğiz’ sözü ile farklı bir ivme kazanmıştı.

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ Şile’yi ziyareti sırasında kendisine Şile’de yeni bir hastane ihtiyacı olduğunun hatırlatılması üzerine;  ’’yeni Şile Devlet Hastanesi’nin Şile’ye ve Şileliye hayırlı olmasını dilerim. Şile’ye yeni bir hastanenin gerekli olduğunu biliyoruz. 75 yataklı, ameliyathaneleri, diyaliz merkezi, fizik tedavi odaları, şu an mevutta olmayan yeni klinik birimleri ve odaları ile konforlu, her tür müdahaleye hazır bir hastane olacak. Gerek hastane projesi, gerek diğer sağlık projeleri, gerekse mevcut hastanenin ihtiyaçları konusunda biz Can Başkan ile birçok görüşme yaptık. Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da desteğimizi Şile’den esirgemeyeceğiz ‘’ şekilde açıklamalarda bulunmuştu. Ardından yeni Şile Devlet Hastanesinin çalışmalarına başlanmıştı.

İnşaat çalışmaları hızla tamamlanmakta olan yeni Şile Devlet Hastanesi ile ilgili olarak Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ’’dört mevsim yaşanılabilir bir Şile için çıktığımız bu yolda verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Şileli vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layık. Yeni devlet hastanesinin Şileyi sağlık alanında ileriye taşıyacağına inanıyorum ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bizlere bu yatırımlarda desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’ ye teşekkür ederim’’ ifadelerini kullandı.

YENİ ŞİLE DEVLET HASTANESİNDE BULUNACAK BÖLÜMLER

ULTRASYON-RÖNTGEN-MAMOGRAFİ-DİYALİZ   POLİKLİNİKLER,   ACİL SERVİS, AMELİYATHANE ( 4 SALON ), FİZİK TEDAVİ ÜNİTESİ ( 12 YATAK KAPASİTESİ ) , YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ, YANIK ÜNİTESİ (2 YATAK KAPASİTESİ),POLİKLİNİKLER, KADIN DOĞUM ÜNİTESİ, PALYATİF HASTA YATAK ÜNİTESİ (5 YATAK KAPASİTESİ), HASTA YATAK ÜNİTESİ (72 YATAK KAPASİTELİ)