Şile Büyük Birlik Partisi Birkan Ege ile yola devam dedi

326

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurucusu olduğu Büyük Birlik Partisi  ,Şile ilçe olağan kongresine Büyük Birlik Partisi Genel Başkan yardımcısı Osman TÜFEKÇİ, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Yaşar SAYAN, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, il Başkan Yardımcısı Kadir Turan, STK’lardan sorumlu il Başkan Yardımcısı İbrahim DUMAN, Protokolden Sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcısı  Murat ÇIKIT ,AK Parti Şile ilçe başkanı Erdoğan Akgül, MHP ilçe başkanı Mustafa Pıçak Büyük Birlik Partisi kurucu üyesi Hayrettin Ceyhun ,Büyük Birlik Partisi eski ilçe başkanları Mustafa Alkan ,Sezer Akbaba ,AK Parti meclis üyesi Kemal Özcan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kongreye katılan Şile Belediye Başkanı Ocaklı kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Birkan kardeşime başarılar dilerim ,seçim sürecinde birlik ve beraberlik içinde bizlere destek veren Birkan kardeşime gerek Mustafa kardeşime gerekse Erdoğan Kardeşimle birlikte Cumhur ittifakı’nın hassasiyetini fazlasıyla ziyadeleştirdik. Ben kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.Bize düşen ne varsa yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum dedi.

Başkan İlhan Ocaklı’nın ardından Büyük Birlik Partisi İstanbul İl Başkanı Yaşar Sayan konuşmasına Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’nin selamlarını ileterek başladı .Kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Yaşar Sayan 27 yıl önce bu yola çıktığımızda bile ufacık bir mahalle gibiydi ama bugün İkinci olağan kongremizi yapıyoruz .12 yıl aradan sonra Şile’de yeniden Büyük Birlik Partisi’nin ayak seslerini duymaya başladık .Şile Belediye başkanımız İlhan Ocaklı’nın da dediği gibi Cumhur ittifakı’nın gerçekleşmesi için ne gerekiyorsa onu yaptık seçim zamanı. Esenyurt’ta o zaman yapılan bir mitingde zamanın eş başkanı olan hanımefendi otobüsün üzerinden seslenerek Ey HDP liler Siz ne yapacağınızı bilirsiniz diyordu. Ben de buradan sesleniyorum ey milliyetçiler ey muhafazakarlar ey demokratlar ,biz ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz diyerek bir örnekle açıklayan İl Başkanı Yaşar Sayan sivil toplum kuruluşlarının özellikle Tabipler Odası ve İstanbul Barosu bundan 1 ay önce Baro binasına Sayın Savcı mızı şehit eden katillerin avukatlığını yapan avukatın resmini Baro binasına astırdı o gün de söyledim bugün de söylüyorum .Oraya o resmi asmalarına müsaade ettiğimiz için bizlere yazıklar olsun ,bu vatan bizim bu devlet bizim bu Bayrak bizim diyerek Bayrak inmez ezan dinmez sözleri ile konuşmalarını tamamladı.

Son olarak Şile Büyük Birlik Partisi Şile İlçe Başkanı ve başkan adayı Birkan Ege konuşmasında ; merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun insiyatifinde büyükleri Mustafa Alkan kurucu üye Sezer Akbaba ve Cengiz Tosun abilerimiz ile Bizler Bu Yola Baş Koyduk. Bu yolda her türlü devam etmeye hazırız İnşallah diyerek kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Kongreye tek liste ile girildi.Seçim yapıldı.Birkan Ege’nin Başkanlığındaki liste ile devam kararı çıktı.