ŞİLE BELEDİYESİ’NİN 2020 BÜTÇESİ 93.500.000 MİLYON TL

760

Şile Belediye Meclisi Uyum İçerisinde Çalışıyor.Şile Belediyesi  Ekim meclisi gerçekleştirildi. Şile’nin 2020 bütçesi 93.500.000 milyon olarak oy birliği ile kabul edildi.

Şile Belediye meclisi 3 partiden oluşuyor.AK Parti,İYİ Parti ve MHP li üyelerden oluşuyor.Başkan İlhan Ocaklı başkanlığında toplanan Ekim meclisi 2. Oturumu tam bir uyum içerisinde geçti.Alınan tüm kararlar oy birliği ile alındı.

Başkan Ocaklı;biz seçimlerde söz verdiğimiz gibi Şile’yi birlikte yöneteceğiz.Ben mecliste muhalefet terimini kabul etmiyorum.Biz Şile’yi tüm meclis üyelerimizle uyum içerisinde yöneteceğiz.Sizlerden gelen talepleri alacağız ve değerlendireceğiz.Komisyonlarda hep birlikte karar vereceğiz.

Başkan Ocaklı Barış Pınarı Harekatı dolayısıyla tüm askerlerimize sağlık sıhhat ve başarılar diliyorum.Zor günlerden geçiyoruz,Allahın izniyle bunuda başaracağız.Bu şartlarda meclis yapmakta zor ama hayat devam ediyor.Vatandaşlarımız bizden hizmet bekliyor dedi.

Başkan Ocaklı toplantı öncesi meclis üyelerine Şile’de Valilik emriyle yapılan yıkımlar hakkında bilgi verdi.Sahillerimizdeki balıkçı barınakları konusunu Vali beyle yaklaşık 42 dakika görüştüm.Arkadaşlarımızda bu konu ile ilgili çalışmalarını yapıyorlar.Balıkçı barınaklarını daha modern bir hale getireceğiz.Sahillerimize yapılan kaçak binalar yıkılacak dedi.

Gündem maddelerinin okunması ile toplantı başladı.Şile Belediyesinin 2020 yılı bütçesi bütçe komisyonu başkanının detaylı bilgi vermesi ile başladı.Oylamaya geçildi.Komisyon üyelerinin birlikte aldıkları karar meclistede oylandı ve oy birliği ile karara bağlandı.Şile Belediyesinin 2020 yılı bütçesi 93.500.000 milyon olarak kabul edildi.

İYİ Parti meclis üyesi ve Bütçe komisyonu üyesi Özgür Devrim Üstüner söz aldı.Geçmiş dönemlerde yapılan fuzuli harcamaları tek tek okuyarak bu israftan kaçınılması gerektğini ifade etti.Denetim komisyonuna muhalefet meclis üyelerindende alınmasını rica etti.

Ağva’da bulunan iki sokağın ismi oy birliği ile değiştirildi. Ağva’ya yıllarca hizmet eden iki büyüğün ismi verildi. Dr.Avni ve Mesut Er isimleri verildi.

3 Köyün (mahallenin)  Bucaklı,Göçe ve Çelebi  1/1000 lik imar planlarına yapılan itirazlar değerlendirildi ve oy birliği ile kabul edildi.

Meclisteki tüm maddeler oy birliği ile kabul edildi.

İYİ Parti meclis üyesi ve İYİ parti grup sözcüsü Bilal Sönmez ;öncelikle verdiğimiz önergelere olumlu cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Ağva’da sağlıkla hizmetleri ile ilgili sıkıntılar var.Kalp krizi geçiren bir hastaya acil kan testi yapılması gerekiyor.Bu Ağva’da yok,ben araştırdım bu makine 15.000 tl civarında imiş.Bunu gerekirse biz alalım kullanılsın.Bu makinanın birde her test yapıldıktan sonra değişen bir aparatı varmış bunu da siz belediye olarak karşılarsanız memnun oluruz.Daha önceleri biz mecliste Hamidiye suyu içiyorduk.Şimdi ne oldu da Hamidiye suyu değişti diye başkana sordu.Bunu kınıyorum dedi.Başkanda kendisinin bilgisi dışında bir durum olduğunu ve bir daha ki meclis toplantılarında mutlaka Hamidiye suyu görmek istediğini ilgili müdüre söyledi.

Meclis toplantısı sona erdi.