ŞİLE BELEDİYE BAŞKANI İLHAN OCAKLI; ”FINDIK DESTEĞİ ŞİLE’MİZE HAYIRLI OLSUN”

937

Çiftçimizin her zaman yanındayız. Fındık üreticilerimize Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın girişimleri ile Tarım ve Orman Bakanlığından üretim ve alım desteği çıktı.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı seçim döneminde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile yaptığı ziyaretlerde bakan Pakdemirli’den fındık üreticilerine destek sözünü almıştı. Yapılan girişimlerle çiftçilerimiz için hazırlanan destek programı yürürlüğe girdi.

Yaklaşık 20 yıldır destek alamayan Şileli fındık üreticileri artık gübre ve mazot yönünden rahatlatacak devlet desteğine kavuştu. Yaklaşık 400 çiftçimizi kapsayan destek programına İlçe Tarım Müdürlüğüne kayıtlı olanlar yararlanabilecek. Aileleri ile birlikte yaklaşık 1500 kişiye ekonomik kazanç sağlayacak. 17.000 hektar alan içerisinde fındık üretimi yapan üreticimiz bu destekten yararlanırkenbir destekte fındık alımlarında olacak.

Şileli üreticinin her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. Fındık üretimi yapan üreticilerimizden Toprak Mahsülleri Ofisinden kilogram başına +2 TL destek farkıyla alınacak.

Toprak Mahsülleri Ofisi tarafından alım garantisi, fark desteği, mazot ve gübre desteğiyle ilçemizde fındık üretimi yapan çiftçilerimize kazandırdığımız devlet desteği hayırlı olsun.